סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס

סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס (Stirling Loch Lomond And The Trossachs)

באזור סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס מומלץ לנסוע בין עיירות כפרים, אגמים והרים, לשוט בספינות עתיקות באגמים, לחיות מחדש את הקרבות האמיצים והרומנים הגדולים ביותר ולצפות בחיות הבר המקומיות ולטייל בעיר ההיסטורית סטירלינג.

במרכז האזור נמצא הפארק הלאומי לוך לומונד והטרוזאכס (Loch Lomond And The Trossachs National Park). הפארק מדהים ביופיו, יש בו הרבה מאוד מסלולי הליכה לכל הרמות ואפשר ליהנות מפעילויות נוספות בחיק הטבע במים וביבשה. באזור אומנויות ומלאכות שונות בעיירות הקטנות ובכפרים.

הפארק הלאומי לוך לומונד והטרוזאכס (Loch Lomond & The Trossachs National Park)

מתייחסים לאזור הפארק כדומה לאזור ההיילנדס בקטן. בפארק יופי טבעי הכולל אגמים המוקפים יערות עם צבעים מרהיבים במיוחד בסתיו. האזור כולל את האגמים הבאיםLoch Ard, Venachar, Achray  והמפורסם ביותר הוא לוך קטרין (Loch Katrine). הערים הפופולאריות ביותר הם העיירה הקטנה קלנדר (Callendar) והכפר אברפויל (Aberfoyle). כמו כן מפורסמת ספינת הקיטור בשם סר וולטר סקוט השטה לאורך אגם לוך קטרין (Loch Katrine).

בפארק מגוון פעילויות עצום הכולל מסלולי הליכה קלים בגבעות בין אגמים, נהרות ומפלים, רכיבה על אופניים, שיט בספינות באגמים, צפייה בחיות בר, השכרת קיאקים וקאנו, דייג וקמפינג. לכל אורך השנה מתקיימים מגוון רחב של אירועים החל מטיולים בטבע ,תרבות ואמנות. אחד מסניפי הרשת הבריטית של הפארקים האתגריים Go Ape נמצא בפארק ליד העיר אברפויל וכולל פארק חבלים ואומגות.

הפארק הלאומי לוך לומונד והטרוזאכס

לוך לומונד (Loch Lomond)

האגם מכונה גם "מלכת האגמים" והוא האגם הגדול בבריטניה. האגם מכיל איים רבים שהפכו לשמורות טבע. באגם מתקיימים שיוטים ומסביבו מתקיימות כל פעילויות המים והיבשה ונחשב לאתר פופולארי לחופשות ובילוי. כביש A82 נוסע לכל אורכו של האגם בצידו המערבי ומומלץ לעצור בעיירות ובכפרים הציוריים כגון לאס (Luss), טארבט  (Tarbet), באלוך (Balloch) ועוד. לכל אורכו בצד המזרחי של האגם נמצא שביל הטרק המפורסם של סקוטלנד בשם West Highland Way המסתיים בעיר פורט ויליאם (Fort William).

העיר סטירלינג (Stirling)

סטירלינג היא עיר שוק עתיקה מתקופת ימי הביניים. במרכז סטירלינג מדרחוב גדול המתפרס בשני רחובות עיקריים Port Street ורחוב Kings Street. בעיר ההיסטורית וסביבה נמצאים אתרים המגלים את סיפורי הקרבות הגדולים והחשובים ביותר בהיסטוריה של סקוטלנד Stirling Castle ו – Wallace monument.

טירת סטירלינג (Stirling Castle) ממוקמת אסטרטגית על גבעה עם צוק תלול, ובכך הפכה הגבעה קלה להגנה, והפכו את הטירה לחשובה בטירות סקוטלנד.  כבר במהלך המאה ה-13 הייתה לטירה חשיבות אסטרטגית רבה. במהלך מסע צבאי בסקוטלנד הטיל המלך אדוארד הראשון מצור על הטירה. המבנים העתיקים ביותר ששרדו עד ימינו מקורם מהמאה ה-14. מבנה הטירה העיקרי נבנה במאות ה-15 וה-16, ואילו הביצורים שנותרו עד ימינו נבנו בראשית המאה ה-18. בתוך הטירה פעילויות והדרכות שיודעות לרתק את המבקר להיסטוריה של המקום ובמיוחד לילדים ומשפחות בדרך מאוד יפה.

אנדרטת וולאס (Wallace monument) הוקמה להנצחת סר ויליאם וואלאס גיבור סקוטי מהמאה ה – 13. המגדל משקיף על זירת הניצחון בקרב גשר סטירלינג. זהו מקום שבו ההיסטוריה היא משהו שאתה יכול לגעת ולהרגיש, ולהבין שסר וויליאם וואלאס היה פטריוט, קדוש מעונה, והשומר של סקוטלנד. במשך למעלה מ -140 שנים האתר מפורסם במוצגים ותצוגות המספרים את סיפורו של סר וויליאם וולאס.

פסלי ראשי הסוסים (The Kelpies)

2 פסלי ראשי הסוסים מתנשאים לגובה 30 מטר ומשקלו של כל אחד מעל 300 טון. הפסלים עוצבו על ידי הפסל אנדי סקוט והושלמו באוקטובר 2013.

פסלי ראשי הסוסים The Kelpies

גלגל פולקרק (Falkirk Wheel)

גלגל פולקרק הוא שמה של מעלית סירות בסקוטלנד, המחברת את תעלת פורת' אנד קלייד עם תעלת יוניון. הפרש הגבהים בין שתי התעלות במקום בו ניצב הגלגל הוא 24 מטרים, כגובהו של בניין בן שמונה קומות. תעלת יוניון גבוהה ב-11 מטרים מן האקוודוקט המתחבר לקצה העליון של הגלגל, והסירות חייבות לעבור דרך שני תאים סכורים על מנת לרדת מן התעלה אל האקוודוקט. האקוודוקט לא הוקם בגובה רב יותר, כדי לא לפגוע בשרידי חומת אנטונינוס העוברת במקום.

גלגל פולקרק

כמה ימים מומלץ לטייל בסטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס?

טיול ממוצע באזור יהיה בין יום אחד ליומיים וזה מאוד תלוי בפעילויות שתשלבו באזור זה.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לסקוטלנד.

היכן לנים?

העיר המומלצת ביותר לחיפוש מקום לינה היא סטירלינג והאזור הכפרי בסביבות העיר. אפשרות אחרת היא ללון בתוך הפארק באזור העיירות קלנדר (Callendar) והכפר אברפויל (Aberfoyle) או באזור האגמים בפארק. אם רוצים ללון באזור לוך לומונד כדאי ללון בכפרים ובעיירות לאורך הכביש המערבי של האגם.

קראו על אפשרויות לינה בסקוטלנד. רשימת מקומות לינה מומלצים באזור באת' וסולסברי בסוף הדף.

איך מגיעים לסטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס?

נחיתה באדינבורו (עדיפות גבוהה) או גלזגו ונסיעה קצרה לאזור העיר סטירלינג או לפארק.

רוצים מסלול טיול לסטירלינג לוף לומונד והטרוזאכס?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לסטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס ולאזורים נוספים בסקוטלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס

מסלולי טיול שלדיים - סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס

המלצות לינה - סטירלינג לוך לומונד והטרוזאכס

כל מקומות הלינה בעיר סטירלינג Stirling.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Stirling:

Victoria Square & The Orangery

DoubleTree by Hilton Dunblane Hydro Hotel

Stirling Highland Hotel- Part of the Cairn Collection

Hotel Colessio

Holiday Inn Express Stirling

כל מקומות הלינה בפארק Loch Lomond and The Trossachs.

רשימת מקומות לינה מומלצים בפארק Loch Lomond and The Trossachs:

Macdonald Forest Hills Hotel & Resort

Karma Lake Of Menteith Hotel