לונדון

לונדון (London)

לונדון למטייל באנגליה היא לא רק בירתה של אנגליה ושל בריטניה אלא הרגשה של עיר שמהווה את מרכז העולם. לונדון נמצאת בחלק הדרומי של האי הבריטי הכולל את אנגליה בדרום וסקוטלנד בצפון. אזור לונדון זהו האזור העירוני המאוכלס ביותר בבריטניה. את רוחבה של לונדון ממזרח למערב חוצה נהר התמזה (River Thames). לונדון העיר נמצאת במרכז האזור העירוני רבתי הנקרא (Greater London) המאגד סביבו את כל הערים מסביב ללונדון. לונדון היא עיר מובילה, באמנות, מסחר, חינוך, בידור, אופנה, תקשורת ותיירות. לונדון היא אחד המרכזים הפיננסיים המובילים בעולם. בלונדון יש מגוון רחב של עמים ותרבויות וזה מורגש ונראה בכל פינת רחוב.

בלונדון ארבעה אתרי מורשת עולמיים: מצודת לונדון (Tower of London), גני קיו (Kew Gardens), האתר הכולל את ארמון ווסטמינסטר (Palace of Westminster), כנסיית ווסטמינסטר (Westminster Abbey) וכנסיית סנט מרגרט (St Margaret's Church). אתרים מפורסמים אחרים כוללים ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace), לונדון איי (London Eye), כיכר פיקדילי (Piccadilly Circus), קתדראלת סנט פול (St Paul's Cathedral), גשר המצודה (Tower Bridge), כיכר טרפלגר (Trafalgar Square) ובניין התצפית החדש השארד (The Shard). בלונדון מספר רב של מוזיאונים, גלריות, ספריות, אירועי ספורט ומוסדות תרבות אחרים ובהם המוזיאון הבריטי (British Museum), מוזיאון המדע (Science Museum), מוזיאון להיסטוריה של הטבע (Natural History Museum), הגלריה הלאומית (National Gallery), מוזיאון טייט מודרן (Tate Modern), הספרייה הבריטית (British Library) ו – 40 תיאטראות הווסט אנד (West End Theatres). הרכבת התחתית של לונדון (Tube, Underground) היא רשת הרכבת התחתית העתיקה ביותר בעולם.

לונדון איי

עיקר כוחה של לונדון למטייל מבחינת אטרקציות לתיירים נמצא לרוב בגדה הצפונית של נהר התמזה, אולם בשנים האחרונות הגדה הדרומית בלונדון הפכה למוקד משיכה גדול מאוד עם טיילת מדהימה, שווקים, מוזיאונים ושכונות מתחדשות.

האם חסר משהוא בלונדון? לא. התחושה כאשר מגיעים ללונדון שהיא מרכז העולם ויש בה הכול, שפה מוכרת ,אטרקציות מכל הסוגים, נציגות לעמים ודתות מכל העולם. בלונדון יש אתרים היסטוריים, מוסדות השייכים למשפחת המלוכה, מוזיאונים, גלריות, ארכיטקטורה, נקודות תצפית מרהיבות לקו הרקיע של לונדון, כנסיות מרהיבות, פארקים רחבי ידיים, נהר ותעלות, שווקים של אוכל, עתיקות, בגדים, פרחים, אומנות, שווקים לצעירים שבהם מוכרים כמעט הכול ופעילויות לכל גיל.

כנסיית סנט פול וגשר המילניום

כיצד מטיילים בלונדון?

למטייל ללונדון שרוצה לחוות את העיר בצורה הטובה ביותר הדרך היחידה היא ברגל ברגל ושוב ברגל.

בדרך כלל מתכננים מסלולים יומיים של מספר אתרים הנמצאים באותו אזור ואליהם מגיעים בבוקר ברכבת התחתית ומתחילים ללכת ברגל עד אשר מסיימים בערב באזור אחר ממנו לוקחים את הרכבת התחתית למקום הלינה. לא בכל יום אפשר לתכנן מעט נסיעות ברכבת התחתית, אבל צריך להשתדל לא לקפוץ מאזור אחד לשני ולמצוא את עצמכם נוסעים יותר מדי ברכבת התחתית. המטייל בלונדון ימצא את הרכבת התחתית בלונדון קלה לנסיעה והתמצאות. חוויה מיוחדת היא נסיעה של קטע אחד באוטובוסי הקומותיים האדומים ועלו לקומה השנייה לנסיעה ותצפית. מומלץ גם לשוט בנהר התמזה וקיימות ספינות שהם למעשה אוטובוס מים. עם הגעתכם לעיר קנו בתחנת הרכבת התחתית מפה של העיר לונדון או קבלו בחינם ובקשו גם מפת כיס קטנה של קווי הרכבת התחתית (Tube Map). מפת הרכבת התחתית עוזרת לכם לתכנן כיצד להגיע ממקום למקום. לאחר שתי נסיעות כבר תראו כמה קל לנסוע ברכבת התחתית.

קניות ומסעדות

לחובבי הקניות בשנים האחרונות לא צריך לטייל רק בבתי הכל-בו הגדולים רחוב אוקספורד וברחובות הראשיים בגדה הצפונית של נהר התמזה, בשנים האחרונות קמו בלונדון מספר קניונים גדולים ולמעשה בכל פינת רחוב ובכל שכונה חנויות רבות בכל הטעמים ולכל כיס. אסור לשכוח שבלונדון מכירה (Sale) זה באמת מכירה ולא עבודה בעיניים ובמועדים שונים בשנה מתקיימות מכירות גדולות בהנחות של עשרות אחוזים. בתחום המסעדות לונדון לא מביישת וקיימות מסעדות טובות ורשתות רבות של מסעדות בכל הטעמים הקיימים ומכל הסוגים.

תרבות מוזיקה וספורט

בתחום התרבות והתיאטרון לונדון מציעה את מיטב מחזות הזמר והצגות תיאטרון. לא ניתן לשכוח שבלונדון מתרכזים מוזיקאים מהטובים בעולם כגון הביטלס, קולדפליי, אלטון גון, אדל, דיוויד בואי ואחרים. בתחום הספורט הליגה האנגלית ידועה בכל העולם ואפשר לצפות במשחקי כדורגל של הקבוצות הלונדוניות. לונדון בתקופת הכריסמס וחג המולד מציעה מגוון אירועים ופעילויות לתקופה קרה זו של השנה.

משפחת המלוכה

ביקור באטרקציות התיירותיות השייכות למשפחת המלוכה נותנת טעימה מחייהם של מלכים ומלכות באנגליה. ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace) פתוח למבקרים במהלך הקיץ, אך ניתן לבקר בארמונות וטירות אחרות. ארמון בקינגהאם הוא בית המגורים הרשמי של המלכה בלונדון כולל 775 חדרים עצומים. זהו אחד מהארמונות המלכותיים העובדים שנותרו בעולם כיום. חדרי המדינה המעוצבים בפאר פתוחים למבקרים בחודשי הקיץ, ותוכלו לבקר בכל השנה בהחלפת המשמרות בחזית ארמון בקינגהאם. ארמון נוסף בו ניתן לבקר הוא ארמון קנזינגטון בהייד פארק. אתר ידוע מאוד בלונדון הוא הארמון המלכותי והמצודה של הוד מלכותה ונקרא גם מצודת לונדון (Tower Of London). המצודה שימשה כבית סוהר החל מתחילת המאה ה-12 בקירוב, ולאורך השנים היא הייתה גם אחד ממקומות מגוריהם של מלכי בריטניה. המצודה היא מתחם של מספר מבנים הנמצאים בתוך שתי חומות מגן בצורת טבעות וחפיר. בארמון המלכותי ניתן לצפות גם בתכשיטי המלכה. אתר בנוף באזור הפרלמנט ולא רחוק מארמון בקינגהאם הוא כנסיית ווסטמינסטר (Westminster Abbey) בו תתפעלו מהארכיטקטורה הגותית. זו כנסיית ההכתרה באנגליה בו התחתנה המלכה אליזבת השנייה והנסיך וויליאם לקייט.

אתרי משפחת המלוכה

כמה ימים מומלץ לטייל בלונדון?

המינימום לביקור בלונדון הוא 4 עד 5 ימים וכמובן לא תראו הכל כי לונדון ענקית. למבקרים בפעם הראשונה ולמי שביקר וחזר מספר פעמים יודע ששבוע וגם שבועיים לא יספיקו ללונדון. לכן מאוד חשוב לנצל את הזמן המוקצב לטיול בצורה יעילה ואופטימאלית.

רשימת מסלולי טיול בלונדון בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאנגליה.

היכן לנים?

העיר לונדון מחולקת לטבעות הנקראות (Zone). מרכז העיר ורוב האטרקציות בהם תטיילו נמצאים ב 1 Zone  ו – Zone 2 ולכן לנים בדרך כלל באזורים אלו. כמובן שבגלל קרבתם עלות הלינה באזורים אלו יקרה. ככל שמתרחקים ממרכז לונדון מ Zone 3 עד Zone 8 עלות הלינה יורדת וגם זמן הנסיעה למרכז לונדון הולך ומתארך. בלונדון לנים במלונות או בדירות בלבד. הפרמטר החשוב בעלות הלינה הוא הקרבה לתחנת הרכבת התחתית. לעיתים עלות מקום לינה הנמצא במרחק של 300 עד 500 מטר מתחנת הרכבת התחתית יכולה להיות כפולה  מעלות מקום לינה הנמצא במרחק 800 עד 1 ק"מ מתחנת התחתית. חשוב מאוד לדעת באלו שכונות לחפש מקום לינה כי כמו בכל עיר יש שכונות טובות ופחות טובות.

קראו על אפשרויות לינה באנגליה.רשימת מקומות לינה מומלצים בלונדון בסוף הדף.

איך מגיעים ללונדון?

נוחתים באחד מ 5 שדות התעופה סביב לונדון. שדה התעופה הגדול ביותר והראשי הוא השדה בהיתרו (Heathrow) וממנו אפשר לנסוע למלון בלונדון ברכבת התחתית, במונית ואוטובוס, שדות קטנים יותר הם לוטון (Luton), סטנסטד (Stansted) וגטוויק (Gatwick) מהם נוסעים למלון בלונדון ברכבת או מונית. השדה החמישי הוא קטן יותר ונמצא בתוך לונדון בשם London City Airport אליו מגיעים בטיסות פנימיות בתוך בריטניה ומיעדים באירופה וממנו למלון בלונדון מגיעים ברכבת התחתית או מונית או אוטובוס.

רוצים מסלול טיול ללונדון?

באתר אפשר לרכוש מסלולי טיול מפורטים ל 4 או 7 ימים ללונדון בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - לונדון

מסלולי טיול שלדיים - לונדון

המלצות לינה - לונדון

כל מקומות הלינה בשדה תעופה Heathrow Airport לאלו הנוחתים מאוחר.

רשימת מקומות לינה מומלצים ליד שדה התעופה Heathrow Airport:

Sheraton Heathrow Hotel
Hilton Garden Inn London Heathrow
Holiday Inn Express London Heathrow T5
Leonardo London Heathrow Airport
Sofitel London Heathrow
Hilton London Heathrow Airportt

כל מקומות הלינה בשדה תעופה Luton Airport לאלו הנוחתים מאוחר.

רשימת מקומות לינה מומלצים ליד שדה התעופה Luton Airport:

ibis London Luton Airport

Holiday Inn Express London Luton Airport

Hampton by Hilton Luton Airport

Holiday Inn London Luton Airport

Hilton Garden Inn Luton North

 

כל מקומות הלינה בשדה תעופה Stansted Airport לאלו הנוחתים מאוחר.

רשימת מקומות לינה מומלצים ליד שדה התעופה Stansted Airport:

Holiday Inn Express London Stansted

Novotel London Stansted Airport

Radisson Blu Hotel London Stansted Airport