האגמים באנגליה

אזור האגמים באנגליה, לייק דיסטריקט (Lake District)

אזור האגמים הוא אחד האזורים המפורסמים והיפים ביותר בבריטניה וממוקם בלב המחוז הכפרי קאמבריה (Cumbria) בצפון מערב אנגליה. אזור האגמים באנגליה מפורסם בעולם בזכות האגמים היפים והפסגות ההרריות שנחצבו לפני זמן רב על ידי קרחונים. אזור האגמים ידוע כבירת הטרקים (מסלולי ההליכה של אנגליה) ולאוהבי פעילויות בחיק הטבע. אזור האגמים ידוע גם בשם (The Lakes) או (Lakeland) וכיום אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

"הפארק הלאומי אזור האגמים" באנגליה נקרא Lake District National Park. זהו הפארק הלאומי הגדול ביותר באנגליה מבין הפארקים הלאומיים באנגליה. האזור הררי ומהווה יעד נופש פופולארי, ומפורסם בזכות האגמים הגדולים (16 במספר) והרבה מאוד אגמים קטנים, מפלים, נהרות, נחלים, יערות, ההרים (נקראים גם Fells), הערים הקטנות והכפרים הציוריים וגם המשוררים ושירת המאה התשע עשרה כויליאם וורדסוורת ומשוררים נוספים.

אוהבים פעילויות בטיול? באזור האגמים השמיים הם הגבול!

בחלק מהאגמים קיימים מרכזי ספורט ימי בהם אפשר לשכור סירות משוטים, סירות מנוע חשמליות, מפרשיות, קיאקים, קאנו וסאפ לשייט עצמאי. קראו על רשימת האגמים לרחצה ושחייה. באגם וינדרמיר (Windermere) ובאגם דרוונטווטר (Derwentwater) אפשר לשוט בסירות תיירים וליהנות מהנוף ושייט רגוע. באגם דרוונטווטר השייט מקיף את האגם וניתן לרדת באחת מ – 7 תחנות מסביב לאגם ולשלב הליכה בין התחנות ולעלות על סירה בתחנה אחרת.

קיימים מספר אתרים לפעילויות אתגריות כגון פארקי חבלים ואומגות, השכרת אופניים בשבילים בטוחים ביערות ללא קרבה לכבישים ומכוניות. פעילות פופולארית נוספת היא טיול סאגווי יערות בנופים מדהימים.

למשפחות עם ילדים קטנים קיימים פארקים הכוללים פעילות של חץ וקשת ופארקי חבלים לילדים מגיל 3 ו 5. פעילות נוספת למשפחות עם ילדים קטנים היא נסיעה ברכבת קיטור בנופים מדהימים. באזור האגמים נמצא גם אקווריום.

פעילות אתגרית שצוברת תאוצה בעולם ונקראת ויה פראטה (Via-Ferrata). "ויה פראטה" נקראת גם ”דרך ברזל”. מדובר במסלול טיפוס על צוק, שעליו מורכבים יתדות וסולמות והמטפסים בו מאובטחים לכל אורכו ברתמה וסופג אנרגיה, שאיתם הם מתחברים לכבל ברזל המותקן לאורך המסלול.

מעוניינים לשלב חלק מפעילויות אלו קראו עוד על מסלול טיול בהתאמה אישית, צרו קשר ונשוחח.

ויה פראטה (Via-Ferrata)

הגעתם לבירת הטרקים של אנגליה, מסלולי הליכה בכל רמה

בטיול באזור האגמים מומלץ מאוד לשלב מסלול הליכה אחד או שניים בטבע ובנופים המדהימים. באזור מגוון מסלולי הליכה בכל דרגה וקושי ומתאים לכל הגילאים. החל ממסלולים קצרים, מישוריים וקלים ועד מסלולים הרריים באורכים שונים כולל טיפוס על הרים והליכה על רכסי ההרים. השילוט של המסלולים ברמה גבוהה מאוד ומומלץ במסלולים אתגריים וארוכים יותר לרכוש מפה לניווט. הטרק המפורסם וחוצה את כל האגמים מדרום לצפון נקרא The Cumbria Way ואורכו 112 ק"מ. באתרים הבאים תמצאו רשימת מסלולי הליכה המתאימה לכם:  where2walk , walkinginengland, walkingbritain, walkingenglishman.

עיירות כפרים ועמקים, לא להחמיץ!

בכל טיול באזור האגמים מומלץ לטייל בעיירה אמבלסייד (Ambleside) הנמצאת במרכז אזור האגמים וצפונית לאגם וינדרמיר (Windermere). העיירה קסוויק (Keswick) נמצאת בחלק הצפוני של אזור האגמים ושוכנת לחופו של אגם דרוונטווטר (Derwentwater). העיר בוונס און ווינדרמיר (Bowness-on-Windermere) נמצאת במרכז ולחופו של אגם וינדרמיר וכוללת טיילת יפה ומעגן סירות השטות באגם ומקום נחמד מאוד לטיול קצר בערב לחופו של האגם.

באזור הכפרי נמצאים הרבה מאוד כפרים קטנים ומומלץ לעצור בהם לטיול לקצר, רכישת מצרים לפיקניק, ארוחת צהריים בפאב, לאכול פיש אנד צ'יפס, להתרווח על הספסלים ולצפות בנוף המדהים.

באזור האגמים מספר עמקים מרהיבים ומאוד מומלץ לשלב נסיעה ברכב בכבישים כפריים בתוך עמקים המוקפים הרים גבוהים. מסלול מדהים ומומלץ לנסיעה הוא עמק לנגדייל (Langdale) במרכז אזור האגמים או נסיעה במעבר הרים הוניסטר בחלק הצפוני של האגמים.

הכפר היפה ביותר באגמים נקרא גרסמיר (Grasmere). הכפר גרסמיר היה ביתו של המשורר ויליאם וורדסוורת (William Wordsworth). בכפר חנות ומאפייה בשם The Grasmere Gingerbread Shop. מומלץ לטייל בכפר וללכת לאיבוד בסמטאות, בתי הקפה והמסעדות לאורך הנהר החוצה את מרכז הכפר וזורם לאגם גרסמיר (Grasmere). אפשר לשלב את הטיול בכפר עם מסלול ההליכה הנקרא Grasmere RiverSide ואורכו 2 ק"מ.

הכפר גרסמיר
ליד הכפר גרסמיר (Grasmere)

כמה ימים מומלץ לטייל באגמים?

טיול מינימאלי ומומלץ לאזור האגמים יהיה בהיקף של לפחות יומיים. אם רוצים לשלב פעילויות בהיקף של חצי יום לפעילות כגון אופניים, מסלול הליכה ופארק חבלים, הטיול צריך להיות בהיקף של לפחות 3 עד 4 ימים. לאלו אשר אוהבים טרקים ומסלול הליכה ומגיעים למטרה זו אפשר להישאר באזור האגמים גם 5 ועד 6 ימים.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את אזור האגמים בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאנגליה.

היכן לנים?

באגמים מומלץ ללון במקום אחד ולצאת כל יום לטיול כוכב חד יומי לאזור אחר באגמים. מומלץ ללון בערים במרכז אזור האגמים כגון Windermer ו – Ambleside. מי שאוהב יותר אזור כפרי אפשר ללון גם בכפרים Coniston או Grasmere. מכיוון שזהו אזור מאוד מבוקש אפשר ללון גם בעיר Kendal או Keswick שמרוחקות קצת יותר.

קראו על אפשרויות לינה באנגליה. רשימת מקומות לינה מומלצים באזור האגמים בסוף הדף.

איך מגיעים לאזור האגמים?

חברות אלעל ואיזיג'ט נוחתות בשדה התעופה מנצ'סטר שהוא הקרוב ביותר ובמרחק שעה וחצי נסיעה מאזור האגמים. המטיילים בצפון אנגליה באזור האגמים ביחד עם אזור יורקשייר ואזור מרכז אנגליה יכולים לנחות ולהמריא בחזרה ממנצ'סטר ולטייל במסלול מעגלי. רוב המטיילים מתכננים טיול בהיקף גדול יותר של 10 עד 14 יום ומשלבים מספר אזורים באנגליה, ולכן מומלץ לנחות באחד משדות התעופה בלונדון ולהתחיל מלונדון במסלול מעגלי הכולל את האגמים, אזורים נוספים ובחזרה ללונדון גם אם לא מטיילים בעיר לונדון. מי שרוצה לשלב מספר ימים בלונדון בוודאות מומלץ לנחות בלונדון. אפשר לשלב גם נחיתה במנצ'סטר וחזרה מלונדון או להיפך, רק לזכור שברוב חברות ההשכרה יש עמלה על החזרה במקום שונה ממקום ההשכרה.

רוצים מסלול טיול לאגמים באנגליה?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור האגמים שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לאגמים ולאזורים נוספים באנגליה בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - האגמים באנגליה

מסלולי טיול שלדיים - האגמים באנגליה

המלצות לינה - האגמים באנגליה

כל מקומות הלינה בכפר Grasmere.

רשימת מקומות לינה מומלצים בכפר Grasmere:

The Daffodil Hotel & Spa

The Inn At Grasmere

 

כל מקומות הלינה בעיר Ambleside.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Ambleside:

Brathay Lodge

Rothay Manor Hotel

The Waterhead Inn

 

כל מקומות הלינה בעיר Kendal.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Kendal:

The Castle Green Hotel In Kendal

כל מקומות הלינה בשדה תעופה Manchester Airport לאלו הנוחתים מאוחר.

רשימת מקומות לינה מומלצים ליד שדה התעופה Manchester Airport:

Holiday Inn Express Manchester Airport

Manchester Airport Marriott Hotel

Crowne Plaza Manchester Airport

Clayton Hotel, Manchester Airport

Best Western Plus Pinewood on Wilmslow