גלזגו

גלזגו (Glasgow)

גלזגו העיר הגדולה בסקוטלנד. גלזגו למטייל בסקוטלנד יכולה להיות נקודת התחלה או סיום של טיול בסקוטלנד ונמצאת במרחק שעה מאדינבורו. זו עיר עם ארכיטקטורה, אמנות עכשווית ומוזיאונים מרתקים. מרכז העיר גלזגו הוא אחד מיעדי הקניות הטובים ביותר בבריטניה בזכות אזור Glasgow's Style Mile. בעיר חיי לילה, מסעדות ופאבים וכמה מקומות מעולים להופעות מוזיקה אליהם מגיעים מיטב אומני העולם להופעות חיות. האתרים במרכז העיר נגישים ברגל אבל קיימים אתרים מרוחקים המחייבים נסיעה. הנסיעה לאתרים מרוחקים יכולה להיעשות בעזרת הרכבת התחתית (Subway) שלה 15 תחנות במסלול מעגלי. כמו כן אפשר לקנות כרטיס יומי לאוטובוס הפתוחים.

מרכז העיר

בצד המזרחי של הכיכר המרכזית George Square נמצא בית העירייה City Chambers. בניין מרשים ומפואר מהתקופה הויקטוריאנית הבנוי בסגנון איטלקי עם מגדל שגובהו כשבעים מטרים. לא רחוק משם קתדראלת גלזגו Glasgow Cathedral.

מוזיאונים

במוזיאון Kelvingrove Art Gallery and Museum אחד מאוספי האמנות הגדולים של אירופה והוא אחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר בבריטניה מחוץ ללונדון.
במוזיאון Riverside Museum תצוגה של מכוניות, אופניים, דגמי אניות, חשמליות, קטרים ותצוגה אינטראקטיבית של העיר גלזגו הפופולארית וההיסטורית.

Kelvingrove Art Gallery and Museum

אדריכלות

צ'ארלס רני מקינטוש (Charles Rennie Mackintosh) היה אדריכל מעצב ואמן סקוטי. מומלץ לבקר בחדרי התה The Willow Tea Rooms שעוצבו בהשראת מקינטוש לכל מי שמתעניין באמנות, אדריכלות או עיצוב. חדרי התה כוללים לפעמים גם תערוכות ואירועים וכמובן מסעדה שצריך להזמין מקום מראש. באתר המגדלור The Lighthouse נמצא מרכז סקוטלנד לעיצוב ואדריכלות והוא גם מרכז מבקרים המקדם עיצוב ואדריכלות דרך תערוכות ואירועים וקשור גם Charles Rennie Mackintosh. אדריכלות מודרנית תמצאו במבנה המרשים האודיטוריום קלייד Clyde Auditorium שהוא אולם אירועים וקונצרטים השוכן על גדתו הצפונית של הנהר קלייד. האודיטוריום מכונה "ארמדילו" על שום הדמיון לצורת בעל החיים. אם חוצים מהאודיטוריום את גשר Bells Bridge לצידו השני של הנהר תמצאו דוגמא נוספת לאדריכלות מודרנית במבנה מוזיאון המדע והטכנולוגיה של גלזגו Glasgow Science Centre ולמתעניינים אפשר גם להיכנס למוזיאון.

קניות

למטייל בגלזגו שרוצה לשלב קניות אזור המייל של גלזגו Glasgow's Style Mile כולל 4 רחובות שתוחמים במרכז גלזגו ריכוז יוצא דופן של חנויות, המותגים המפורסמים, קניונים, בוטיקים עצמאיים וחנויות מעצבים. הרחובות התוחמים את האזור הם: בדרום Argyle Street , במזרח Buchanan Street, בצפון Sauchiehall Street ובמערב Hope Street. 

כמה ימים מומלץ לטייל בגלזגו?

גלזגו עיר יחסית גדולה אבל אפשר להסתפק ביום טיול אחד או במקסימום יומיים.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את גלזגו בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לסקוטלנד.

היכן לנים?

מומלץ ללון בעיר גלזגו עצמה.

קראו על אפשרויות לינה בסקוטלנד.רשימת מקומות לינה מומלצים בגלזגו בסוף הדף.

איך מגיעים לגלזגו?

נחיתה בשדה התעופה אדינבורו ונסיעה של שעה לגלזגו או נחיתה בגלזגו.

רוצים מסלול טיול לגלזגו?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לגלזגו שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לגלזגו ולאזורים נוספים בסקוטלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - גלזגו

מסלולי טיול שלדיים - גלזגו

המלצות לינה - גלזגו

כל מקומות הלינה באזור שדה התעופה גלזגו Glasgow Airport.

רשימת מקומות לינה מומלצים באזור שדה התעופה Glasgow Airport:

Courtyard by Marriott Glasgow Airport

Holiday Inn Express – Glasgow Airport

Holiday Inn – Glasgow Airport