קילקני וטיפררי

מחוזות קילקני וטיפררי (דרום מזרח אירלנד)

מחוזות קילקני (Kilkenny) וטיפררי (Tipperary) נמצאים באזור דרום מזרח אירלנד. באזור עוד 3 מחוזות נוספים קרלו (Carlow), ווטרפורד (Waterford) ו – וקספורד (Wexford). בדרום מזרח אירלנד עמקים ומישורים פוריים. במשך מאות שנים חיו באזור הקלטים, הוויקינגים, האנגלו-סקסים והנורמנים והותירו אחריהם נוף עשיר בשרידים היסטוריים כגון טירות, מנזרים, מצודות ויישובים עתיקים. בדרום מזרח אירלנד זורמים חמש נהרות : Barrow, Nore, Slaney ו – Suir המתפתלים מתחת לגשרי אבן עתיקים, סביב הרים קסומים, דרך כפרים ציוריים לפני שזורמים לים ליד עיירות חוף. יש בדרום מזרח אירלנד אתרים ופעילויות לכל הגילים והטעמים: מונומנטים היסטוריים, גנים צבעוניים, מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים משולטים, מקומות דיג בשפע, מרכזי רכיבה על סוסים ופסטיבלים.

קילקני (Kilkenny)

במרכז מחוז קילקני נמצאת העיר קילקני חיי לילה ותרבות תוססים. בעיר נמצאת טירת קילקני (Kilkenny Castle) הצופה על העיר, מרכז עיצוב ואמנות (kilkenny design centre) הכולל בתי מלאכה של קדרים, צורפים, אורגים וציירים. מרכז העיצוב שוכן במה שהיו הבתים החיצוניים, מדורי המשרתים ואורוות הסוסים של הטירה. בעיר רחוב ראשי המכונה "מייל ימי הביניים" (kilkenny medieval mile) הכולל בניינים היסטוריים, קתדראלות, בתים יפים, מבשלת בירה, מרכזי קניות ופאבים עם מוזיקה אירית. בעיר זורם נהר Nore ולא רחוק מהעיר בעמק הנהר נמצא הכפר היפה Inistioge עם גשר בעל 10 הקשתות מוקף יערות וגבעות וגנים של Woodstock הסמוכים לכפר.

פאב ומסעדה Matt The Millers בקילקני

סלע קאשל (Rock of Cashel)

האתר ההיסטורי סלע קאשל מכונה "האקרופוליס של אירלנד". צוק סלע בגובה 30 מטרים מעל מישור מחוז טיפררי. על הסלע נמצא מתחם עתיק מוקף בחומה, הכולל כנסייה, קתדראלה, בית קברות ומגדלים, שהגבוה שבהם מגיע לגובה של 28 מטר. המקום מכונה גם "סלע השטן" כי על פי האגדה השליך אותו השטן כשברח צפונה. פירוש השם קאשל הוא מבצר בקלטית. המתחם מתנשא מעל עיירה בשם זה. רוב המבנים במקום הם מהמאה ה-12 וה-13. חשיבותו ההיסטורית של האתר היא בכך שבמקום זה הצליח פטריק הקדוש במאה ה- 5 לשכנע את המלך הקלטי הפגני לקבל עליו את הנצרות.

מערת הנטיפים Mitchelstown Cave

המערה Mitchelstown Cave התגלתה בשנת  1833 ונמצאת במחוז טיפררי. עומקה 66 מטר ובה 3 חדרים גדולים עם נטיפים ענקיים ומדהימים ביופיים. במערה מתקיימים סיורים ובקיץ במועדים מסוימים נערכים קונצרטים בתוך המערה.

קהיר (Cahir)

העיירה קהיר נמצאת במחוז טיפררי. בעיירה טירת קהיר (Cahir Castle) על נהר Suir עם שבילי הליכה ביערות שמסביב. הטירה לא מעניינת אבל המיקום שלה מאוד יפה. אתר נוסף ליד העיר קהיר נקרא סוויס קוטג' (Swiss Cottage) והוא בית קיט מהמאה ה-18 שנבנה בסגנון אורנה על ידי ריצ'רד בטלר, הברון ה-12 של קהיר. סגנון אורנה היא אדריכלות בסגנון קוטג' אורנמנטלי (ornamental cottage). הבית שוחזר ושופץ.

סוויס קוטג'

כמה ימים מומלץ לטייל בקילקני וטיפררי?

טיול מינימאלי בקילקני וטיפררי יהיה בהיקף של יומיים.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את קילקני וטיפררי בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאירלנד.

היכן לנים?

העיר המומלצת ביותר לחיפוש מקום לינה באזור היא קילקני (Kilkenny). מכיוון שהיא מאוד מבוקשת ובמיוחד בסופי שבוע ובמידה ואין מקום לינה פנוי אפשר למצוא באזור הכפרי ברדיוס של 20 דקות מהעיר.

קראו על אפשרויות לינה באירלנד. רשימת מקומות לינה מומלצים קילקני וטיפררי בסוף הדף.

איך מגיעים לקילקני וטיפררי?

נחיתה בשדה התעופה דבלין ונסיעה של שעה וחצי שעתיים.

רוצים מסלול טיול לקילקני וטיפררי?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזורים קילקני וטיפררי שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לקילקני וטיפררי ולאזורים נוספים באירלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - קילקני וטיפררי

מסלולי טיול שלדיים - קילקני וטיפררי

המלצות לינה - קילקני וטיפררי

כל מקומות הלינה בעיר קילקני Kilkenny.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Kilkenny:

Butler House

Kilkenny Hibernian Hotel

Kilkenny Pembroke Hotel

Kilkenny Ormonde Hotel

Newpark Hotel
The Hoban Hotel Kilkenny

Kilkenny River Court Hotel