ספורט ימי

ספורט ימי באנגליה סקוטלנד ואירלנד

ספורט ימי באנגליה סקוטלנד ואירלנד הוא חלק בלתי נפרד מהטיול. שפע הפעילויות מאפשר לכל מטייל למצוא את הספורט הימי המתאים לו. פעילויות הספורט הימי אינם זולות אבל המחירים לא בשמיים ומומלץ לשלב מספר פעילויות בכל טיול כדי לתת לטיול גוון אתגרי והרפתקני שלא יישכח. נסו להיזכר בזיכרונותיכם מטיולים קודמים ותמיד תזכרו בפעילויות שבדרך כלל עושות את הטיול ומספקות זיכרון של חוויה מרגשת לשנים רבות.

לא כל הפעילויות מתקיימות בכל מדינה או בכל אזור במדינה, בשביל זה אני פה. עיינו בפעילויות הספורט הימי בדף זה וסמנו לעצמכם איזה פעילויות ספורט ימי הייתם רוצים לשלב
וצרו קשר כדי שאוכל לתכנן לכם מסלול טיול בהתאמה אישית עם פעילויות אלו. בתהליך שירות מסלול טיול בהתאמה אישית תוכלו להעביר לי איזה פעילויות ספורט ימי מעניינות אתכם. ממני תקבלו רשימה של פעילויות ספורט ימי באזורי הטיול שלכם שבחרתם ומתאימות לגילאי המטיילים. לכל פעילות ברשימה שתקבלו מידע רב נוסף על סוגי הפעילויות, מחירים, מקום הפעילויות קישורים לקריאה וצפייה בסרטונים. אם תרכשו באתר מסלול טיול מפורט תמצאו בסוף כל יום רשימה של פעילויות וקישור לאתר אינטרנט של פעילויות אלו הקיימות באזור בו אתם מטיילים באותו יום ותוכלו לעשות לכם התאמות במסלול בצורה עצמאית.

היגיע הזמן לשטוף את העיניים בסרטונים מדהימים של פעילויות ספורט ימי באנגליה סקוטלנד ואירלנד.

רפטינג

רפטינג (Rafting) או בשמו המקצועי  White Water Rafting הוא סוג של פעילות ימית ספורטיבית אתגרית המשתמשת בסירות מתנפחות לשייט נהרות הזורמים בשצף קצף, אשדות ומפלים בגבהים שונים וברמות שונות. הפעילות משלבת מעברים מורכבים הכוללים מספר דרגות (Grade) של אשדות במטרה להלהיב את השייטים. רפטינג בבריטניה מתבצע בעיקר בסקוטלנד ובווילס. רפטינג למשפחות עם ילדים מגיל 8 (Grade 1-2-3) וכמובן נהרות סוערים יותר למבוגרים (Grade 3-4-5) החל מגיל 18.

זו חוויה אחרת ממה שאנו מכירים בכפר בלום. בבריטניה זה מקצועי לחלוטין. בכל סירה מדריך המנווט את הסירה, ערכת עזרה ראשונה. מבצעים תרגולים של חילוץ אדם נופל למים ומשחקים תוך כדי השייט. רפטינג זו פעילות כפית עם הרבה אדרנלין. כל אדם מקבל ציוד הכולל חליפת צלילה (המים קרים גם בקיץ), חליפת ציפה, קסדה ומשוט.

בסקוטלנד בלב אזור ה Highlands נמצאים מספר נהרות בהם פועלות מספר חברות. המסלולים שונים באורכם מ 4 ועד 8 ק"מ והפעילות נמשכת כ 3 שעות שבסופה מקלחת חמה וחוויה בלתי נשכחת.

דוגמא לרפטינג משפחתי עם ילדים ברמה של (Grade 2-3)

קניונינג

קניונינג (Gorge Walking & Canyoning) זו פעילות הרפתקנית של טיול והתקדמות בתוך קניונים עם זרימה של מים לאורך הנחל תוך שימוש בטכניקות של הליכה על גדות הנחל, גלישה, קפיצות לבריכות, טיפוס, סנפלינג ושחייה. זהו טיול במגמת ירידה בנחל במגלשות מים טבעיות ומפלים בשילוב נופים מדהימים. פעילות המתאימה החל מגיל 12 ומעלה. רוב הקניונים עשויים מאבן גיר, אבן חול, גרניט או בזלת. מקבלים ציוד מלא הכולל קסדות, חליפות צלילה, חליפות ציפה ומדריכים המלווים את הטיול ומסייעים לכל אורכו.

הרפתקה בים וביבשה

הרפתקה בים וביבשה (Coasteering) זו פעילות הרפתקנית ואתגרית המתבצעת בים וביבשה תוך כדי תנועה לאורך קו חוף סלעי ברגל ובשחייה, ללא סיוע של סירות. הפעילות כוללת שחייה בים או במפרצים שנוצרו ליד החוף, טיפוס וקניוניגג, קפיצות, נקיקים ומערות שהגישה אליהם דרך הים בלבד. זהו מקום בו פוגשים המטיילים את נקודת המפגש של הים והיבשה. מקום הפעילות באנגליה, ויילס, סקוטלנד ואירלנד.

שייט עצמאי

שייט עצמאי מתרחש במרכזי ספורט ימי (Watersports) לאורך החופים ושפכי הנהרות ובאגמים.

השכרה של כלי שייט כגון קיאק, קאנו,  סירות מפרש, סירות מנוע, סירות משוטים, סאפ, גלשן רוח ועוד. ניתן לשלב פעילות של שייט ואם המים לא קרים גם רחצה באגם או בים. לרוב מרכזי הספורט נמצאים בחופי הרחצה עם בתי קפה וכל השירותים הנחוצים לפעילות משפחתית.

שייט לצפייה בחיות בר

שייט מאורגן לצפייה בחיות בר (Wildlife Watch Boat Trip) נעשה בסירה מהירה או סירות איטיות לצפייה בלווייתנים, דולפינים, כלבי ים, עופות ים כרישים ועוד. בסקוטלנד קיימים מספר אתרים המספקים חוויה יוצאת דופן זו. בשייט סוקרים אתרים וחופים ויוצאים לים הפתוח בתקווה למצוא את אותם בעלי החיים בטבע הפראי. אף אחד לא מבטיח שרואים את כל סוגי בעלי החיים (עניין של מזל).

שייט באגמים ופיורדים

שייט באגמים ופיורדים בסירות ישנות וחדישות לאורך אגמים סגורים ופיורדים פתוחים לים קיים באנגליה וסקוטלנד. זוהי חוויה רגועה של שייט בנופים מדהימים ואפשרות לצפות בנוף מזווית אחרת. קיימים מקומות בהם ניתן לשלב את השייט באגם עם מסלולי הליכה, כאשר אתה יורד במזח אחד מטייל לאטרקציה באזור כמו מפל או כפר מעניין ומחכה לסירה הבאה או הולך רגלית לאורך האגם בשבילים מסודרים מספר ק"מ קטן עד למזח הבא. טיול של יום כיף בטבע המשלב שייט בסירה, מסלולי הליכה, מקומות מעניינים ופיקניק בטבע הפראי.