קורק קרי וקילרני

קורק קרי וקילרני (דרום מערב אירלנד)

באזור דרום מערב אירלנד שלושה מחוזות: קורק (Cork), קרי (Kerry) ומחוז לימריק (Limerick) שאותו חוצים בנסיעה אבל לא מטיילים. במחוזות קורק וקרי נופים עוצרי נשימה של קו חוף מפורץ אל מול האוקיאנוס האטלאנטי, טירות ומצודות היסטוריות, חופי רחצה עם חול לבן ומים בכל הצבעים, צוקים סלעיים הנופלים לתוך האוקיינוס האטלנטי הפראי, כפרי דייגים ציוריים וצבעוניים עם מפרצים נחבאים, איים, חצאי איים ולשונות ים ארוכות, אגמים, קניונים, הרים גבוהים ומעברי הרים, אתרים פרהיסטוריים ופעילויות רבות ומגוונות לכל המשפחה. העיר קילרני (Killarney) היא הבסיס לטיולים במחוז קרי, בטבעת קרי והפארק הלאומי קילרני.

מחוז קורק (Cork)

בלב מחוז קורק נמצאת העיר קורק (Cork) עם אוניברסיטה יפה, קתדראלה, רחובות וסמטאות עם בתי קפה, שוק, מסעדות, חנויות ומרכזי קניות, גלריות, נהר ועוד. למחוז קורק לאורך רצועת החוף הארוכה כפרי דייגים צבעוניים ואזור כפרי בחלק המרוחק מהחוף.

טירת בלארני (Blarney Castle)

אחת הטירות המפורסמות באירלנד נמצאת במחוז קורק והיא טירת בלארני ואבן בלארני (Blarney Stone) שעל פי האמונה כל מי שמנשק את האבן מבורך מיד בצחות לשון ובאמנות הרטוריקה ובמזל. האבן נמצאת בגג הטירה שמטפסים אליה בגרם מדרגות צר. טירת בלארני נבנתה על ידי המלך מונסטר בשנת 1446. לאחר סיום הביקור בטירה מומלץ ללכת במסלול הליכה מעגלי מסביב לטירה באזור המיוער הכולל גנים מאוד יפים ואגם. טירת בלארני נמצאת 20 דקות נסיעה מהעיר קורק.

קינסייל (Kinsale)

קינסייל הוא כפר דייגים צבעוני מאוד במחוז קורק. בתי הכפר צבועים בצבעים זוהרים . קינסייל הוא אחד הכפרים היפים והציוריים בדרום מערב אירלנד. בתים עתיקים וציוריים המספרים את סיפורה של העיר לפני 400 שנה. בקינסייל מסעדות גורמה של מאכלי ים והכפר נחשב לבירת הגורמה של אירלנד. הכפר הוא תחילתה של הדרך האטלנטית הפרועה Wild Atlantic Way,

קינסייל

קוב (Cobh)

העיר קוב במחוז קורק נקראה בשנים 1850 – 1922 בשם Queenstown לפני ששמה חזר כבעבר להיות קוב. בעיר מרכז מורשת למהגרים לאמריקה ומוזיאון סיפור אניית הטיטאניק שעגנה במפרץ לפני שטבעה. בעיר קתדראלה הצופה למפרץ ונמצאת במקום גבוה מעל הטיילת של העיר. בעיר נמצא גן זיכרון ואנדרטה מזכוכית לזכר הטיטאניק. הטיילת בחוף הים היא אזור בילוי למשפחות ומסעדות רבות.

מחוז קרי (Kerry)

בלב מחוז קרי נמצאת טבעת קרי (Ring Of Kerry). טבעת קרי זהו כביש מעגלי באורך 179 ק"מ לאורך החופים של מחוז קרי ומתחיל ומסתיים בעיר קילרני (Killarney). בטבעת קרי נמצאת העיר קילרני, כפרי דייגים, אגמים, מבצרים עתיקים, איים, חופים לבנים, צוקים (Kerry Cliffs), מגדלורים ופעילויות רבות הן בחיק הטבע ופעילויות ימיות. האי ולנטיה (Valentia Island) הוא חלק מטבעת קרי ומאפשר נקודת תצפית מדהימה של 360 מעלות מגובה רב על כל האזור. משך טיול ממוצע בטבעת קרי בו עוברים את מרבית האתרים והפעילויות הוא מיומיים ועד 4 ימים.

חופי טבעת קרי

הפארק הלאומי קילרני (Killarney National Park)

בפארק הלאומי קילרני טירות, בתים ואחוזות רחבות ידיים עם גנים וחממות, מסלולי הליכה לאגמים ולמפלים, נקודות תצפית רבות, קניונים עם נופים מדהימים ומעברי הרים. במרכז הפארק העיר קילרני ובה חנויות, מרכזי קניות, מסעדות, פאבים עם מוזיקה אירית וחברות המוציאות פעילויות ברחבי הפארק ובטבעת קרי. בעיר מתקיימים לעיתים מרוצי סוסים ומופעים של ריקודים אירים מסורתיים.

הפארק הלאומי קילרני

איי סקליג (Skelligs Islands)

איי סקליג (Skelligs Islands) נמצאים בלב האוקיאנוס האטלאנטי ובמרחק 12 ק"מ מהחוף במחוז קרי. ממספר כפרים במחוז קרי יוצא שייט לשני האיים כאשר באי הגדול Skellig Michael ניתן לרדת לטיול באי במידה ומזג האוויר מאפשר והאי השני הקטן נקרא Skellig Little בו מקננים סוגים רבים של ציפורים ולא ניתן לרדת לאי. הירידה לאי הגדול Skellig Michael היא למשך שעתיים כאשר מטפסים לגובה 218 מטר אחרי עלייה של מעל 600 מדרגות. הנוף מפסגת האי הוא מדהים וזו הרגשה של ספינה סוערת בלב האוקיאנוס. זהו השייט המבוקש ביותר באירלנד וחובה להזמין את השייט כמה חודשים מראש. הכפר ממנו יוצאות רוב חברות השייט הוא Portmagee. רוב החברות הם של אנשים פרטיים המפעילים סירה אחת או שתיים. השיט בסירות קטנות מאוד של כ 10 אנשים וכאשר האוקיאנוס סוער זה לא המקום עבור אלו הסובלים ממחלת ים. קיים שייט ללא ירידה באי הגדול וקיים שייט כולל ירידה באי הגדול. הירידה באי הגדול לא מובטחת במידה ויש סערה שלא מאפשרת לסירות להיקשר למזח הקטן באי.

איי סקליג

חצי האי דינגל (Dingle Peninsula)

חצי האי דינגל נמצא במחוז קרי וכולל את העיר דינגל (Dingle) המקסימה, מפרץ דינגל וכביש נוף היקפי. כאשר יוצאים מהעיר דינגל הדרך המרכזית שלאורכה נוסעים כדי להקיף את חצי האי נקרא Slea Head Drive. בדרך נקודות תצפית רבות של  טבע פראי וחופי האוקיאנוס האטלנטי, איי בלסקט (Blasket Islands), נמל נסתר ומעבר הרים. חצי האי משופע במרבדים ושטחי מרעה וחקלאות בצבע ירוק משולב בצבע חום, כפרים קטנים, הרים גבוהים ואתרים היסטוריים. עיר הנמל דינגל מאוד צבעונית ותוססת, הבתים ברחוב הראשי צבועים בצבעים זוהרים. בעיר פאבים ומסעדות מאכלי ים וממנה אפשר לשוט למפרץ דינגל כדי לצפות בחיות הבר ובדולפין פונגי החי במפרץ דרך קבע בין הנמל למגדלור.

פעילויות

במחוז קורק וקרי פעילויות רבות כגון שייט קיאקים באגם, שחייה בחופי הים, מסלולי הליכה, מסלולי אופניים, פארק חבלים, רכיבה על סוסים לאורך החופים וגם בפארק הלאומי קילרני, נסיעה בכרכרה עם סוסים ובחוות חקלאיות הדגמות של כלבי הבורדר קולי אוספים את הכבשים.

כמה ימים מומלץ לטייל בקורק קרי וקילרני?

באזור מחוז קורק מומלץ לטייל יומיים ואם אפשר שלושה ימים זה מעולה. לאלו הקצרים בזמן אפשר גם יום אחד במחוז קורק. באזור מחוז קרי המינימום הוא יומיים והמקסימום הוא 4 עד 5 ימים.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את קורק קרי וקילרני בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאירלנד.

היכן לנים?

במחוז קורק מקום הלינה המומלץ הוא בעיר קורק (Cork) וסביבתה או בכפר בלארני (Blarney). במחוז קרי מומלץ ללון בעיר קילרני (Killarney) ולטייל ממנה טיולי כוכב יומיים. מי שרוצה לפצל למקומות נוספים חוץ מקילרני אפשר ללון בטבעת קרי עצמה באזור האי ולנטיה (Valentia Island) ולהוסיף עוד מקום מקום לינה למי שמגיע גם לטיול בחצי האי דינגל והוא ללון העיר דינגל (Dingle) .

קראו על אפשרויות לינה באירלנד. רשימת מקומות לינה מומלצים בקורק קרי וקילרני בסוף הדף.

איך מגיעים לקורק קרי וקילרני?

במידה ומתכננים מסלול טיול מעגלי באירלנד המשלב אזורים נוספים מומלץ לנחות ולהמריא משדה התעופה דבלין. שדות תעופה אחרים אפשריים הקרובים למחוזות אלו אבל לא מומלצים הם קורק שאנון וקרי.

רוצים מסלול טיול לקורק קרי וקילרני?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזורים קורק קרי וקילרני שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לקורק קרי וקילרני ולאזורים נוספים באירלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - קורק קרי וקילרני

מסלולי טיול שלדיים - קורק קרי וקילרני

המלצות לינה - קורק קרי וקילרני

כל מקומות הלינה בעיר קורק Cork.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Cork:

Clayton Hotel Cork City

The Montenotte Hotel

The River Lee Hotel a member of The Doyle Collection

Lancaster Lodge

 

כל מקומות הלינה בכפר בלארני Blarney.

רשימת מקומות לינה מומלצים בכפר Blarney:

Maranatha Country House

כל מקומות הלינה באזור האי ולנטיה Valentia Island.

רשימת מקומות לינה מומלצים באזור Valentia Island:

Royal Valentia Hotel

Horizon View Bed And Breakfast

Quinlan & Cooke Boutique Townhouse

 

כל מקומות הלינה בעיר דינגל Dingle.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Dingle:

Dingle Harbour Lodge B&B

Hillgrove Guesthouse

Eask View Dingle

Hotel Ceann Sibeal