ויקלו קילדייר ומית'

מחוזות ויקלו קילדייר ומית' (מזרח אירלנד)

מחוזות ויקלו (Wicklow) קילדייר (Kildare) ומית' (Meath) במזרח אירלנד עוטפים את העיר דבלין מכל צדדיה וקרובים לדבלין בטווח של שעה נסיעה. למחוזות ויקלו ומית' יש גם רצועת חוף במזרח אירלנד לים האירי, ויקלו מדרום לדבלין ומית' מצפון לדבלין. מחוז קילדייר כפרי יותר ונמצא מערבית לדבלין. מחוזות אלו במזרח אירלנד עשירים בתרבות, היסטוריה ומורשת, גנים, אחוזות, נופים, הרים, נהרות ונחלים, מפלים, כפרים ציוריים, אזור של מרכזי קניות גדולים ואורוות גידול סוסי המרוץ של אירלנד.

מחוז ויקלו (Wicklow)

המחוז נמצא דרומית לדבלין ומכונה ה"גן של אירלנד". במחוז אחוזות היסטוריות גדולות הכוללות בתים וגנים מפוארים עם יערות ועצים גבוהים. נסיעה בדרכי נוף צרות בין גבעות, הרים, נהרות, מפלים, אגמים ועמקים יפים. מגוון גדול של פעילויות בטבע לאוהבי מסלולי הליכה ואופניים בגבעות ובהרים ורכיבה על סוסים בדרכי נוף מדהימות. מאוד מומלץ לנסוע בדרך הצבאית העוברת בפארק הלאומי הרי ויקלו (Wicklow Mountains National Park) הנסיעה בתוואי נוף של הרים, יערות, אגמים, נהרות ומפלים וכבישים צרים.

אחוזת פאוורסקורט (Powerscourt Estate)

טיול בבית ובעיקר מסלול הליכה בגנים של אחוזת פאוורסקורט במחוז ויקלו (Powerscourt House and Gardens). באחוזה יערות, מספר גנים, אגם ועוד. בנסיעה קצרה מהבית ובשטח האחוזה נמצא מפל פאוורסקורט (Powerscourt Waterfall) המפל הגבוה באירלנד בגובה 121 מטרים.

אחוזת פאוורסקורט

גלנדלוך עמק שני האגמים (Glendalough)

בעמק גלנדלוך במחוז ויקלו שני אגמים: האגם התחתון Glendalough Lower Lake והאגם העליון Glendalough Upper Lake. בעמק שני מרכזי מבקרים הראשון אליו מגיעים והמרכזי וקרוב לאגם התחתון וארץ המנזרים והשני באגם העליון. בעמק 9 מסלולי הליכה בצבעים שונים וברמות מרחקים וזמנים שונים (Easy, Moderate, Ramble, HillWalk). מסלולי ההליכה כוללים את עיר המנזרים האגם התחתון והאגם העליון. המסלול המומלץ והפחות קשה הוא המסלול הירוק המקיף את שני האגמים וארץ המנזרים.

גלנדלוך עמק שני האגמים

מחוז קילדייר (Kildare)

במרכז מחוז קילדייר עיר בשם קילדייר ובאזור העיר שני אתרים מעניינים הראשון חוות הרבעה של סוסי מרוץ גזעיים של אירלנד וגנים היפנים (The Irish National Stud) והשני Kildare Village הוא כפר אאוטלט של מותגים ביגוד יוקרתיים.

The Irish National Stud

מחוז מית' (Meath)

במחוז מית' שני אתרים עתיקים לביקור. הראשון ניוגריינג' (Newgrange – תמונה בראש הדף) אתר קבורה מרשים מתקופת האבן שנבנה לפני יותר מ 5000 שנה בתקופה הנאוליתית והופך אותו יותר עתיק מאשר הפירמידות וסטונהנג'. האתר השני גבעת טארה (Hill of Tara) הוא אתר ארכיאולוגי שתחילתו בתקופה הנאוליתית לפני יותר מ 5000 שנה. המקום שימש בעיקר להתכנסויות, לעריכת טקסי פולחן ולקבורה. האתר מילא תפקיד מרכזי בהיסטוריה ובפולקלור של אירלנד ומשמש עד היום כמרכז של מורשת רוחנית דתית ופוליטית.

כמה ימים מומלץ לטייל בויקלו קילדייר ומית'?

את אזור קילדייר ומית' אפשר לשלב ביחד ומספיק יום טיול עד יום וחצי של טיול. למחוז וילקו דרוש יום טיול נוסף.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את ויקלו קילדייר ומית' בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאירלנד.

היכן לנים?

כדי לטייל במחוזות אלו אפשר ללון בדבלין ולצאת לטיול כוכב מדבלין. אפשר גם לא ללון במחוזות אלו במידה ואתם משלבים חלק מהאתרים במסלול הטיול בכל אירלנד ורק עוברים במחוזות אלו בדרך לדבלין או ביציאה מדבלין לאזור אחר.

קראו על אפשרויות לינה באירלנד. רשימת מקומות לינה מומלצים בויקלו קילדייר ומית' בסוף הדף.

איך מגיעים לויקלו קילדייר ומית'?

נחיתה בשדה התעופה דבלין.

רוצים מסלול טיול לויקלו קידלייר ומית'?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזורים ויקלו קילדייר ומית' שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לויקלו קילדייר ומית' ולאזורים נוספים באירלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - ויקלו קילדייר ומית'

מסלולי טיול שלדיים - ויקלו קילדייר ומית'

המלצות לינה - ויקלו קילדייר ומית'

כל מקומות הלינה במחוז ויקלו (Wicklow) בדרום דבלין ואזור הכפר Enniskerry.

מקומות לינה מומלצים במחוז ויקלו (Wicklow) בדרום דבלין ואזור הכפר Enniskerry:

Powerscourt Hotel, Autograph Collection

Fitzpatrick Castle Hotel

The Glenview Hotel & Leisure Club

Clayton Hotel, Leopardstown

Summerhill House Hotel

The Parkview Hotel