אברדינשייר

אזור אברדינשייר (Aberdeenshire)

אזור אברדינשייר נמצא בחוף הצפון מזרחי של סקוטלנד. במרכז האזור העיר אברדין (Aberdeen), קווי חוף יפהפיים, עיירות חוף יפות, צוקים מחוספסים ומפרצים חוליים (Sandend Bay), גבעות, שטחים חקלאיים פתוחים והרים בחלק המערבי שהוא תחילת פארק הקירנגורמס. רצועת החוף באברדנשייר הוא ביתם של הרבה עופות ים ואחד המקומות הטובים ביותר בסקוטלנד לצפות בדולפינים.

אברדין (Aberdeen)

אברדין היא העיר השלישית בגודלה בסקוטלנד ונמצאת בצפון מזרח סקוטלנד ולה נמל. במרכז העיר שני אתרים שמומלץ לבקר הרחבה המרכזית הנקראת Mercat Cross ובית העירייה והממשל בשם Aberdeen Town House. מומלץ לבקר בכפר הדייגים מהמאה ה – 19 בשם Footdee הנמצא בקצה הנמל וליד שובר הגלים של הנמל. הכפר הוא קומפלקס מלבני של מספר רחובות וסמטאות פנימיים שאפשר להיכנס ולטייל בהם רק ברגל. טיילו ברחובות המקסימים של הכפר בו יש קוטג'ים קטנים ומקסימים בשלל צבעים ושבילים מרוצפים. אתר נוסף בחלק הצפוני של העיר הוא הפארק Seaton Park והעיר העתיקה של אברדין Old Aberdeen.

טירת דונוטר (Dunnottar Castle)

טירת דונוטר היא מבצר הרוס על צוקים שהיה ביתו של ארלס מרישל שהיה בעבר שייך לאחת המשפחות החזקות ביותר בסקוטלנד. הריסות המבצר הרומנטי עמוסים בהיסטוריה והיא גן העדן לצלמים. מבצר בלתי חדיר המחזיק בסודות רבים של העבר הצבעוני של סקוטלנד. הטירה נמצאתליד העיירה Stonehaven. אפשר לחנות ליד הטירה אבל אפשר ומומלץ לחנות בעיירה Stonehaven וללכת לטירה בשביל הצוקים המחבר ביניהם הנקרא Clif Top Walk. שביל הצוקים אורכו מהעיר  לטירה כ – 2 ק"מ לכל כיוון.

טירת דונוטר

כמה ימים מומלץ לטייל באזור אברדינשייר?

בדרך כלל אזור אברדינשייר פחות מתויר מאזורים אחרים קלאסיים של סקוטלנד. אפשר לעלות צפונה מאדינבורו לאינוורנס ב 2 דרכים. הדרך היותר מומלצת היא דרך הערים פיטלוכרי ואבימור והדרך השנייה היא דרך החוף לעיר אברדין ומשם לאזור אינוורנס. לכן מי שכבר טייל בציר הראשי והקלאסי ורוצה לעלות בפעם זו דרך אברדינשייר יום אחד יספיק לו.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את אברדינשייר בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לסקוטלנד.

היכן לנים?

העיר המומלצת ביותר לחיפוש מקום לינה באזור היא אברדין (Aberdeen).

קראו על אפשרויות לינה בסקוטלנד.רשימת מקומות לינה מומלצים באזור אברדינשייר בסוף הדף.

איך מגיעים לאזור אברדינשייר?

מכיוון שבטיול בסקוטלנד לרוב לא מטיילים רק באזור אברדינשייר האפשרות המומלצת היא נחיתה באדינבורו (עדיפות גבוהה) או גלזגו ונסיעה במסלול מעגלי ברכב שכור דרך טיול באזור פיפה שהמשכו הוא אזור אברדינשייר ומשם להיילנדס. קיימת אפשרות לנחות בשדה התעופה באברדין.

רוצים מסלול טיול לאברדינשייר?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור אברדינשייר שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לאברדינשייר ולאזורים נוספים בסקוטלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - אברדינשייר

מסלולי טיול שלדיים - אברדינשייר

המלצות לינה - אברדינשייר

כל מקומות הלינה בעיר אברדין Aberdeen.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Aberdeen:

Sandman Signature Aberdeen Hotel & Spa

Leonardo Hotel Aberdeen

ibis Aberdeen Centre – Quayside

Holiday Inn Express Aberdeen City Centre

Residence Inn by Marriott Aberdeen