ארגיל והאיים

ארגיל והאיים (Argyll & Isles)

אזור ארגיל והאיים ממוקם על החוף המערבי של סקוטלנד ובנוי מרצועה צרה של יבשה ו – 23 איים מיושבים, המספקים שילוב מושלם של אזורים כפריים ועירוניים. באזור שילוב של נוף מדהים ואיים צבעוניים עם כפרי דייגים. העיר הגדולה באזור היא אובן (Oban). באזור שבע שמורות טבע לאומיות וזהו אחד המקומות הטובים ביותר בסקוטלנד לראות חיות בר  כגון נשרים, צבאים, לוטרות, כלבי ים, תוכי ים ועוד. החוף המפורץ יוצר פיורדים גדולים ובאזור גם הרבה אגמים טבעיים ובצד המזרחי ביותר אגם לוך לומונד. האיים המפורסמים הוא האי מאל (Isle of Mull) והאי איילה (Isle of Islay) בו מיוצר הוויסקי המעושן ובו 8 מזקקות לייצור וויסקי. לאי איילה אפשר להגיע עם הרכב באמצעות מעבורת אבל לחובבי הוויסקי הבאים במיוחד לביקור ב 2 מזקקות מספיק יום שלם והם טסים משדה התעופה גלזגו.

אובן (Oban)

אובן נחשבת לבירת פירות הים של סקוטלנד (The Seafood Capital of Scotland) ומפורסמת במפרץ שלה והיותה השער לאיים ההברידיים הפנימיים (Gateway to the Isles) במערב סקוטלנד כמו האיים Mull, Staffa, Scarba, Jura, Islay, האי סקאי ועוד. נקודת תצפית טובה על העיר נמצאת במגדל McCaig’s Tower אשר הוקם על ידי בנקאי עשיר בשם ג'ון סטיוארט McCaig בין 1897 לשנת 1902 וניתן לצפות בנמל של אובן, האי Mull ואיים נוספים. בעיר קיים מוזיאון מלחמה ושלום ומזקקת וויסקי של אובן. בעיר מסעדות רבות של פירות ים. מהנמל באובן יוצאות המעבורות לאיים.

אובן Oban

מערת פינגל (Fingal's Cave) האי סטאפה (Isle of Staffa) האי מאל (Isle of Mull) והאי איונה (Isle of Iona)

מערת פינגל זו מערה ימית שנוצרה מעמודי בזלת משושים עצומים המזדקרים מהים ואשר נוצרו מזרמי לבה שהתקררו והתמצקו. הדרך להגיע למערה היא אך ורק בשייט ובטיולים מאורגנים. אחת החברות staffatours מפעילה מספר סיורים כאשר הסיור הפופלארי הוא Three Isles Tour – Mull, Iona & Staffa. בסיור זה של 10 שעות יוצאים בשייט מהנמל באובן לעיר הנמל Craignure באי Mull. שם עולים על אוטובוסים וחוצים את האי Mull עד לחלק המערבי של האי למעגן סירות בשם Fionnphort ומשם בסירה למערת פינגל הנמצאת באי Staffa ובחזרה יורדים לאתר היסטורי באי Iona. חזרה באותה דרך.

סיור 3 האיים ומערת פינגל Three Isles Tour – Mull, Iona & Staffa

שתי טירות מעניינות באזור. מאוד מומלץ לבקר בטירת Inveraray Castle והגנים שלה הנמצאת בין אובן לבין לוך לומונד. טירת נוספת הרוסה במיקום מאוד יפה נקראת טירת Kilchurn Castle ונמצאת בחלק הצפון מזרחי של אגם Loch Awe. הטירה משנת 1400 וזו אחת הטירות המצולמות ביותר בסקוטלנד.

כמה ימים מומלץ לטייל בארגיל והאיים?

טיול ממוצע באזור יהיה בין יום אחד ליומיים וזה מאוד תלוי האם תשלבו יום שלם רק עבור הטיול למערת פינגל.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את ארגיל והאיים בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לסקוטלנד.

היכן לנים?

העיר המומלצת ביותר לחיפוש מקום לינה באזור היא אובן (Oban).

קראו על אפשרויות לינה בסקוטלנד.רשימת מקומות לינה מומלצים באזור ארגיל והאיים בסוף הדף.

איך מגיעים לארגיל והאיים?

מכיוון שבטיול בסקוטלנד לרוב לא מטיילים רק באזור זה האפשרות המומלצת היא נחיתה באדינבורו (עדיפות גבוהה) או גלזגו ונסיעה ברכב שכור במסלול מעגלי מאדינבורו דרך מספר אזורים כמו ההיילנדס ואזורים נוספים.

רוצים מסלול טיול לארגיל והאיים?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור ארגיל והאיים שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לארגיל והאיים ולאזורים נוספים בסקוטלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - ארגיל והאיים

מסלולי טיול שלדיים - ארגיל והאיים

המלצות לינה - ארגיל והאיים

כל מקומות הלינה בעיר אובן Oban.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Oban:

Oban Bay Hotel

Falls of Lora Hotel  צפונית לעיר

Knipoch Hotel דרומית לעיר

Columba Hotel
Dungallan Country House Bed & Breakfast