מרכז אנגליה והמידלנדס

מרכז אנגליה והמידלנדס (Central England and the Midlands)

במרכז אנגליה והמידלנדס שני אזורים עיקריים: אזור מערב מידלנדס (West midlands) ואזור מזרח מידלנדס (East Midlands). מצד אחד אלו אזורים בעלי יופי טבעי וכפרי כמו בעיר סטרטפורד על נהר האייבון (Stratford-upon-Avon) מקום הולדתו של ויליאם שייקספיר והאזור הכפרי האנגלי הקוטסוולדס (CotsWolds), ומצד שני העיר ברמינגהם (Birmingham) השנייה בגודלה באנגליה. מרכז אנגליה הוא מקום ספוג באמנות, היסטוריה ותרבות. בשני אזורים אלו נמצאים כ 12 מחוזות שונים.

אתרים מומלצים במערב מידלנדס

אזור מערב מידלנדס (West Midlands) הוא היחיד בבריטניה ללא גישה לים ונמצא במרכזה של בריטניה. האזור מאוכלס בצפיפות ומתועש אבל יחד עם זאת הוא שומר על יופי טבעי רב באזורים הכפריים מסביב לערים.

הקוטסוולדס (CotsWolds)

האזור הכפרי קוטסוולדס (CotsWolds) משתרע בלב ליבה של מרכז אנגליה בעיקר במחוז גלוסטרשייר (Gloucestershire) ונתחם ע"י העיר סטרטפורד אפון אייבון בצפון וכמעט עד העיר באת' (Bath) בדרום. בקוטסוולדס פזורים עיירות וכפרים קטנים וציוריים עם נחלים, נהרות, גשרים יפים, ארמונות מפוארים, כנסיות עתיקות, גנים מפוארים, בתים היסטוריים מפוארים, עיירות עם גלריות לאמנות, חנויות עתיקות ושווקים. זוהי אנגליה הכפרית הטיפוסית. בכפרים בתים בצבע דבש ורעפי אבן או גגות מקש ופאבים ספוני עץ. זהו אזור של יופי טבעי יוצא דופן. האזור במאה ה 19 האזור היה מפורסם בתעשיית עיבוד הצמר. לאזור זה מקדישים כיום שלם של נסיעה בכבישים הכפריים הצרים בין מספר עיירות וכפרים.

וורוויק (Warwick)

העיר וורוויק (Warwick) נמצאת במחוז וורוויקשייר (Warwickshire) מושכת אליה תיירים רבים ובעיקר משפחות בגלל טירת וורוויק שהיא כיום אתר בילוי משפחתי הכולל סיור בטירה ובאולמות המיוחדים, מופעי נשרים, חץ וקשת ומלחמות אבירים.

טירת וורוויק (Warwick Castle)

סטרטפורד על האייבון (Stratford-upon-Avon)

העיר סטרטפורד על האייבון (Stratford-upon-Avon) נמצאת גם היא במחוז וורוויקשייר (Warwickshire) על נהר אייבון בלב ליבה של אנגליה. סטרטפורד היא עיר משגשגת וידועה בעולם כמקום הולדתו של ויליאם שייקספיר וביתם של חברת התיאטראות הרויאל שייקספיר (Royal Shakespeare Company). בעיר חמישה בתים היסטוריים הקשורים למשורר, מדרחוב מקסים, חנויות פאבים ומסעדות ושפע של אטרקציות אחרות וסיורים בעיר. זו עיר שוק עם היסטוריה של יותר מ 800 שנה.

תיאטרון הרויאל שייקספיר בסטרטפורד על האייבון Royal Shakespeare Company

ברמינגהם (Birmingham)

העיר ברמינגהם (Birmingham) נמצאת במחוז ווסט מידלנדס (West Midlands). האזור מציע למבקרים חיי לילה, קניות תרבות ומקומות עם חשיבות היסטורית בעיר הקוסמופוליטית והמתחדשת ברמינגהם. בעיר נמצא מפעל השוקולד של קדבורי (Cadbury World)  המציע ביקור וכולל כיצד הוקם המפעל קדבורי וכיצד מכינים שוקולד, טעימות, מתקני שעשועים וחנות ומתאים למשפחות עם ילדים קטנים.

קובנטרי (Coventry) 

העיר קובנטרי (Coventry) נמצאת במחוז ווסט מידלנדס (West Midlands). העיר מפורסמת בתעשיית הסרטים, שענות, ייצור רכב וטכנולוגיות חדשניות. קובנטרי היא מקום הולדתה של ותעשיית הרכב הבריטית ובעיר נמצא מוזיאון התחבורה המפורסם (Coventry Transport Museum) בו המבקר במסע מרגש של 150 שנה בתחום תעשיית הרכב.

איירונברידג' (Ironbridge)

העיירה איירונברידג' (Ironbridge) נמצאת במחוז שרופשייר (Shropshire) והיא סמל למהפכה התעשייתית עם גשר הברזל הראשון והמוזיאון עמק איירונברידג'. מוזיאון פתוח נוסף ליד העיר ברמינגהם נקראBlack Country Living Museum המציג את סיפור חיי העיירה בתקופת המהפכה התעשייתית במאה ה 19. שחזור העיירה כולל רחובות ליד הנהר ביקור ושייט למכרה התת קרקעי. למעלה מחמישים חנויות, בתים וסדנאות אותנטיים שוחזרו בקפידה על מנת לשמר את אופיו של האזור.

אלטון טאוורס (Alton Towers)

פארק השעשועים אלטון טאוורס (Alton Towers) נמצא במחוז סטפורדשייר (Staffordshire). זהו פארק שעשועים הגדול ביותר בבריטניה. בפארק אטרקציות לילדים, רכבות הרים, אירועים מיוחדים והרבה פעילויות למשפחות. ליד הפארק נמצא אתר נופש ופארק מים.

אתרים מומלצים במזרח מידלנדס

אזור מזרח מידלנדס (East Midlands) מכסה שלושה אזורי נוף שונים: נוף מישורי שטוח יחסית בחוף של לינקולנשייר (Lincolnshire), עמק נהר טרנט (Trent) השלישי בגודלו והארוך ביותר באנגליה, וגבעות בדרבישייר (Derbyshire). באזור כמה ערים גדולות והיסטוריות כגון נוטינגהאם, לסטר, דרבי ודונקסטר, המתבססות סביב כריית פחם ותעשייה כבדה.

הפארק הלאומי פיק דיסטריקט (The Peak National Park) 

הפארק הלאומי פיק דיסטריקט (The Peak National Park) נמצא במחוז דרבישייר (Derbyshire). באזור גבעות, פסגות עם נוף מרהיב, אגמים ונהרות עם הרבה מאוד פעילויות ספורטיביות בחיק הטבע הכוללות מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים. הפארק קרוב מאוד למתקני בידור, תרבות וחיי לילה תוססים של ערים סמוכות כמו דרבי, מנצ'סטר ושפילד.

יער שרווד (Sherwood Forest)

יער שרווד (Sherwood Forest) נמצא במחוז נוטינגהאמשייר (Nottinghamshire) ובו נמצאת שמורת הטבע הלאומית יער שרווד (Sherwood Forest). בשמורת הטבע קיימים כ – 900 עצים וחלקם מהעצים העתיקים ביותר באירופה. עצי אלון בני 500 שנה והעץ המפורסם בעולם ומבין הוותיקים בבריטניה הנקרא האלון הגדול (Major Oak) בן 800 שנה. היער קשור כמובן לאגדה כי רובין הוד הסתתר ביער.

יער שרווד Major Oak

לינקולן (Lincoln) 

העיר לינקולן (Lincoln) נמצא במחוז לינקולנשייר (Lincolnshire). העיר עתיקה עם קתדראלה קטנה ונמצאת בחלק המזרחי של האזור ושווה ביקור לקתדראלה בלבד, שחלק מחשיב את הבניין כיפה ביותר באירופה. בטירה נמצא אחד מארבעת העותקים המקוריים ששרדו של מגנת כרטה. החלק העתיק של העיר מרתק עם רחובות מרוצפים וחנויות יוצאות דופן.

אחוזת צ'טסוורת (Chatsworth House) 

אחוזת צ'טסוורת (Chatsworth House) ממוקמת בלב מחוז דרבישייר (Derbyshire). בבית המרשים מאוד מתקיימות פעילויות שונות בגינה בחצר ובמשק. הבית נמצא על הגדה המזרחית של הנהר Derwent. הבית ממוקם בפארק רחב ידיים ומוקף גבעות מיוערות וסלעיות. בבית אוסף ייחודי של ציורים יקרי ערך, רהיטים, פסלים ספרים וחפצים נוספים.

אחוזת צ'טסוורת (Chatsworth House)

כמה ימים מומלץ לטייל במרכז אנגליה והמילדנדס?

טיול מינימאלי ומומלץ באזור מרכז אנגליה והמידלנדס מתחלק לשניים. אם אתם מטיילים רק באזור מערב מידלנדס משך הטיול המומלץ הוא 2 עד 3 ימים. אם אתם רוצים לטייל במזרח מידלנדס צריך לפחות עוד יומיים.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את אזור מרכז אנגליה והמידלנדס בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאנגליה.

היכן לנים?

לטיול במערב מידלנדס מומלץ ללון בעיר סטרטפורד על האייבון לצאת כל יום לטיול כוכב ליעדים נוספים במערב מידלנדס. לטיול במזרח מידלנדס מומלץ ללון באזור העיר נוטינגהאם כדי להתמקם במקום לינה מרכזי ולצאת כל יום לטיול כוכב ליעדים נוספים במזרח מידלנדס.

קראו על אפשרויות לינה באנגליה. רשימת מקומות לינה מומלצים במרכז אנגליה בסוף הדף.

איך מגיעים למרכז אנגליה והמידלנדס?

אם נוחתים בלונדון בנסיעה של 1.5 שעות הגעתם לאזור הקוטסוולדס והעיר סטרטפורד אפון אייבון שיכולים להוות יעד ממנו יוצאים לטיולי כוכב באזור מרכז אנגליה ומערב המידלנדס. משדה התעופה במנצ'סטר משך הנסיעה שעתיים למרכז אנגליה. בדרך כלל באזור מזרח מידלנדס מטיילים במסלול העולה מאזור לונדון לכיוון יורקשייר וצפון אנגליה. טיול באזור מערב מידלנדס אפשרי בהרבה מאוד שילובים של מסלולי טיול. אפשר לשלב את מערב מידלנדס ביחד עם אזור האגמים ויורקשייר בצפון אנגליה או ביחד עם ויילס או ביחד עם אזור העיר באת'.

רוצים מסלול טיול למרכז אנגליה והמידלנדס?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור מרכז אנגליה והמידלנדס שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים למרכז אנגליה והמידלנדס ולאזורים נוספים באנגליה בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - מרכז אנגליה והמידלנדס

מסלולי טיול שלדיים - מרכז אנגליה והמידלנדס

המלצות לינה - מרכז אנגליה והמידלנדס

כל מקומות הלינה בעיר Stratford upon Avon.

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Stratford upon Avon:

Crowne Plaza Stratford-upon-Avon,

Ettington Park Hotel

Stratford Manor  Hotel

Salamander Guest House

Penryn Guest House