האי סקאי

האי סקאי (Isle of Skye)

האי סקאי הוא האי המפורסם עם מספר המבקרים הגדול ביותר מכל איי סקוטלנד. הסיבה לכך היא שמעבר למה שיש לאי להציע וזה המון, האי נגיש וקרוב ליבשה (Mainland). כיום הכניסה והיציאה מהאי באמצעות גשר שנפתח בשנת 1995 שהחליף את הדוברות שהיו פעם מעבירות אנשים ומספר רכבים מהעיירה Kyle of Lochalsh לעיירה Kyleakin. אני עוד הספקתי בשנת 1987 לעבור לאי בדוברה.

סקאי הוא האי הגדול והצפוני ביותר מבין האיים ההברידיים הפנימיים בצפון מערב סקוטלנד. באי רכסי הרים גבוהים ותופעות גיאולוגיות מאוד מרשימות, נופים מדהימים והרבה מאוד חצאי איים (Peninsula) שהיא זרוע יבשה החודרת לתוך הים עם נוף מדהים. האי ידוע במסלולי הליכה רבים. אפשר לטייל באי מיום אחד ועד יומיים ושלושה אם רוצים לטייל כמעט בכל חלקי האי ולהספיק הליכה במספר מסלולי הליכה.

באי כביש היקפי אחד מרכזי המגיע עד לצפון האי. קיימים כבישים נוספים היוצאים מהכביש ההיקפי לכל חצאי האיים הרבים באי וכדאי למי שיש מספר ימים לנסוע בהם כי בכל פיורד או מפרץ ויש רבים כאלו מתגלה נוף מדהים ונקודות תצפית מדהימות. תושבי האי כפריים ושונים באופים מאנשי היבשה ומפגש איתם וקבלת הפנים החמה שהם נותנים יוצר חוויה מיוחדת במינה.

אתרים מומלצים

במספר מקומות באי ניתן לשוט לצפייה בכלבי ים. שתי טירות מעניינות באזור האי, הראשונה טירת אלן דונן (Eilean Donan Castle) הנמצאת מחוץ לאי וטירת דונוואגן (Dunvegan Castle) בחלק הצפוני של האי. במסלול ההיקפי של האי תמצאו לא רחוק מהעיר פורטרי את המפל Kilt Rock Waterfall אשר נשפך לים מגובה 52 מטר. גם מזקקת הוויסקי טאליסקר (Talisker) היא אפשרות לסיור למי שלא ביקר במזקקה אחרת. העיר פורטרי (Portree) היא בירת האי ומאוד מומלץ לבקר בנמל עם הבתים הצבעוניים ובגבעות מסביב לעיר ולסיים בארוחת ערב במסעדה. משחקי ההיילנד של האי סקאי נערכים בעיר פורטרי ובמידה והתאריכים מתאימים כדאי לצפות במשחקים. בכביש ההיקפי בחלק הצפוני של האי נמצא מוזיאון המציג את החיים בכפר בהיילנדס ובאי סקאי לפני 100 שנה The Skye Museum of Island Life.

מפל Kilt Rock Waterfall

פעילויות

מסלולי הליכה הם גולת הכותר באי סקאי. קיימים עשרות מסלולי הליכה לכל רמה מרחק וזמן הליכה. למשפחות יכול להתאים מסלול לבריכות בשם Fairy Pools כולל אפשרות רחצה לאמיצים ומסלול ההליכה עם הגבעות הירוקות בשם Fairy Glen . מסלולי הליכה קצת יותר רציניים עם נוף מדהים של סביבת האי מאזור גבוהה הם לעבר Quiraing ומסלול נוסף בשם The Old Man of Storr. יש עוד הרבה מסלולים וכמעט כל חצי אי או הר ורכס באי מובילים אליו מסלולי הליכה אבל עבורם צריך מפה מצפן וידע בניווט.

מסלול הליכה Quiraing

כמה ימים מומלץ לטייל באי סקאי?

המטייל הממוצע בסקוטלנד יטייל באי יום אחד. למי שיש יותר זמן יטייל יומיים. מי שבא במטרה ללכת מספר טרקים ומסלולי הליכה ארוכים יישאר גם מספר ימים.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את האי סקאי בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לסקוטלנד.

היכן לנים?

במידה ומטיילים יום אחד באי צריך ללון 2 לילות וכדאי ללון בכניסה לאי באזור ברודפורד (Broadford). במידה ומטיילים לפחות יומיים צריך ללון 3 לילות בברודפורד או קצת צפונה יותר באזור העיר פורטרי (Portree).

קראו על אפשרויות לינה בסקוטלנד. רשימת מקומות לינה מומלצים באזור באי סקאי בסוף הדף.

איך מגיעים לאי סקאי?

האי סקאי הוא חלק מטיול באזורים נוספים בסקוטלנד. ההגעה אליו או היציאה ממנו יכולה להיות משלושה כיוונים שונים. הכיוון הראשון הוא מצפון מאזור טורידון וחצי האי אפלקרוס. הכיוון השני ממזרח מאזור לוך נס. הכיוון השלישי מדרום והוא במעבורת השטה עם כלי רכב בין העיר Mallaig ביבשה לכפר Armadale בדרום האי סקאי. בכל דרך אפשר להיכנס או לצאת ולשלב ביניהם תלוי בכיוון מסלול הטיול. בדרך כלל הכניסה לאי מהאזור הצפוני או המזרחי כאשר חוצים את הגשר ועוברים לאי והיציאה מהאי בעזרת המעבורת מהחלק הדרומי של האי.

רוצים מסלול טיול לאי סקאי?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור האי סקאי שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לאי סקאי ולאזורים נוספים בסקוטלנד בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - האי סקאי

מסלולי טיול שלדיים - האי סקאי

המלצות לינה - האי סקאי

כל מקומות הלינה באי סקאי Isle Of Sky.

 

כל מקומות הלינה באזור Broadford.

רשימת מקומות לינה מומלצים באזורBroadford :

Broadford Hotel

Toravaig House Hotel

Duisdale House Hotel

Skye Picture House

Sligachan Hotel

Hotel Eilean Iarmain

Hillview Bed & Breakfast

Tir Alainn Bed and Breakfast

Art House B&B

Sconser Lodge

 לא באי Raasay !!!

כל מקומות הלינה באזור העיר פורטרי Portree:

רשימת מקומות לינה מומלצים בעיר Portree:

Cuillin Hills Hotel

The Portree Hotel

The Skye Inn

Skeabost House Hotel
Marmalade