ברייטון ודרום מזרח אנגליה

אזור ברייטון ודרום מזרח אנגליה (מחוזות סאסקס וקנט)

אזור דרום מזרח אנגליה מחולק ל 2 מחוזות עיקריים למטיילים דרומית מלונדון. מחוז סאסקס (Sussex) הכולל את ערי הנופש והחופשות ברייטון ואיסטבורן ומחוז קנט (Kent) הכולל את דובר וקנטרברי. בדרום מזרח אנגליה טירות מלכותיות ואזור כפרי שופע בחיות בר ונהרות. מצד אחד טיול בכפרים מימי הביניים ומצד שני טיול בעיירות חוף תוססות וצעירות. אי אפשר לדלג על צוקי הגיר הלבנים והגבוהים במספר אתרים מאזור ברייטון ומזרחה עד דובר.

ברייטון (Brighton)

ברייטון ממוקמת בחופו הדרומי של מחוז סאסקס בדרום מזרח אנגליה והיא אחת מערי הנופש הגדולות באנגליה. יחד עם העיר השכנה הוב (Hove), ברייטון מהווה רשות מוניציפאלית אחת. באזור ישב בעבר כפר הדייגים ידוע היום בשם "ליינס" שהוא אוסף סמטאות צרות עם חנויות עתיקות, פאבים ומסעדות.

ברייטון מחולקת למספר רבעים עיקריים. ברובע The Lanes וברובע North Laine סמטאות רבות עם חנויות עתיקות, תכשיטים, חנויות מעוצבים ומסעדות. ברובע הבוהמייני North Laine יותר מ -300 חנויות עצמאיות שמוכרות כל דבר, החל מנעליים ועד תופים אפריקאיים ואופנת וינטג'. רובע תוסס עם הרבה מופעי רחוב.

רובע התרבות של ברייטון נקרא The Cultural Quarter ובו פארק Royal Pavilion gardens עם שלושת האתרים הבאים: Royal Pavilion,  Brighton Museum & Art Gallery  ו – Brighton Dome. מומלץ לבקר Royal Pavilion זהו ארמון יפה יוצא דופן וראוותני שנבנה בשלבים עבור יורש העצר המלך ג'ורג' הרביעי, בין השנים 1787 ו 1823. לארמון מראה מזרחי אקזוטי הבנוי בסגנון הודי מהמאה ה 19. לחובבי האמנות המוזיאון והגלריה Brighton Museum & Art Gallery מציגים אוספים עשירים ותערוכות. Brighton Dome זהו אולם קונצרטים ותיאטרון.

ארמון Royal Pavilion

רצועת חוף הים הארוכה של ברייטון היא אתר חובה לטיול בעיר לרחצה בים, בילוי במזח, הליכה בטיילת וקניות במרינה. כמו בכל רחבי אנגליה קיימים בערי חוף תוססות מזחים ארוכים היוצאים מהטיילת לתוך הים והמזח של ברייטון Brighton Pier הוא אתר בילוי משפחתי עם מתקני שעשועים, חנויות ומסעדות. בקיץ הטיילת של ברייטון וחופי הים Brighton Seafront משלימים את התמונה לעיר נופש ובילויים אליה באים לרחוץ בים, ליהנות ממסעדות, פאבים ופעילויות רבות. בצדה המערבי של הטיילת נמצאים בתי המלון הפונים לים ובצדה המזרחי טיילת באורך 2.5 ק"מ המגיעה עד לאזור המרינה הכולל מרינה, מרכז קניות ומסעדות ונקרא Brighton Marina.

מזח בברייטון Brighton Pier

פארק צוקי שבע האחיות (Seven Sisters Country Park)

פארק Seven Sisters Country Park הוא פארק צוקי הגיר הלבנים והגבוהים בחופה הדרומי של אנגליה. קיימים מספר מסלולי הליכה לכיוונים שונים כדי לקבל נקודת תצפית יפה ושונה על המצוקים. מומלץ מאוד לעלות על הצוקים עצמם במסלול הליכה לאורך הנהר ועד לחוף הים עם עלייה לשביל הצוקים לנקודה בשם Seven Sisters Clifs.

קנטרברי (Canterbury)

העיר קנטרברי מפורסמת בעיקר בגלל הקתדראלה Canterbury Cathedral המדהימה ובזכות היותה מושבו של הארכיבישוף מקנטרברי ראש הכנסייה האנגליקנית. מנזר סנט אוגוסטין וכנסיית סנט מרטין הם גם אתרים היסטוריים מרהיבים, ויוצרים יחד עם הקתדראלה אתר מורשת של אונסק"ו. שייט יפה ועצמאית בנהר מומלץ בסירת Punt. מרכז העיר כולל סמטאות, מבנים עתיקים מדרחוב, שווקים, קניות ומסעדות.

טירת היבר (Hever Castle)

לטירת היבר היסטוריה של 700 שנים. זהו בית הילדות של אן בולין אשתו השנייה של הנרי השמיני. בטירה חדרים מפוארים המכילים רהיטים משובחים, שטיחים, עתיקות, אוסף חשוב של ציורי טיודור ושני ספרי תפילה כתובים וחתומים על ידי אן בולין בעצמה. מחוץ לטירה גנים מפוארים בשטח של 125 דונם, מגרש משחקים והרפתקאות לילדים, מבוך מים, אגם לשיט חנויות ומסעדות.

כמה ימים מומלץ לטייל באזור בברייטון ודרום מזרח אנגליה?

טיול מינימאלי לאזור ברייטון ודרום מזרח יהיה יומיים כאשר יום אחד צריך להקדיש לעיר ברייטון ויום אחד באזור הצוקים ואתרים נוספים בדרך ללונדון. אם רוצים לכלול גם את קנטרברי דרוש יום נוסף.

רשימת מסלולי טיול הכוללים את אזור ברייטון ודרום מזרח אנגליה בהמשך דף זה ובדף מסלולי טיול מפורטים לאנגליה.

היכן לנים?

מומלץ ללון בעיר ברייטון התוססת היות ולברייטון יש המון מה להציע ביום וגם בלילה.

קראו על אפשרויות לינה באנגליה.רשימת מקומות לינה מומלצים באזור ברייטון בסוף הדף.

איך מגיעים לאזור ברייטון ודרום מזרח אנגליה?

האפשרות היחידה היא נחיתה באחת משדות התעופה בלונדון ונסיעה קצרה ברכב שכור לאזור דרום מזרח. ברייטון נמצאת במרחק שעה וחצי דרומית ללונדון. לאלו אשר מטיילים בלונדון בלבד ולא שוכרים רכב ורוצים לצאת ליום טיול בברייטון בלבד מומלץ לקחת רכבת בוקר מלונדון והגעתם לברייטון תוך שעה נסיעה, מטיילים יום שלם וחוזרים ברכבת ערב בחזרה ללונדון.

רוצים מסלול טיול לברייטון ודרום מזרח באנגליה?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית לאזור ברייטון ודרום מזרח אנגליה שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לברייטון ודרום מזרח אנגליה ולאזורים נוספים באנגליה בהמשך דף זה ובאתר.

מסלולי טיול מפורטים - ברייטון ודרום מזרח אנגליה

מסלולי טיול שלדיים - ברייטון ודרום מזרח אנגליה

המלצות לינה - ברייטון ודרום מזרח אנגליה

כל מקומות הלינה בעיר Brighton.
מקומות לינה מומלצים בעיר Brighton:

The Grand Brighton

Leonardo Royal Hotel Brighton Waterfront

Malmaison Brighton

Queens Hotel & Spa