אנגליה

אנגליה (England)

אנגליה היא הגדולה מבין ארבע המדינות המרכיבות את הממלכה המאוחדת (United Kingdom – UK). הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה (United Kingdom of Great Britain) כוללת 4 מדינות: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. אנגליה מהווה שני שליש מהאי הבריטי וממוקמת במרכזו ובדרומו. אנגליה גובלת בסקוטלנד בצפון האי ובווילס במערב האי. אנגליה למטייל החובב ים וקו חוף מאוד רב גוני ימצא שקו החוף במזרח אנגליה פוגש את הים הצפוני, במערב בים האירי ובדרום וחלק מדרום מזרח אנגליה בתעלת למאנש. לונדון היא בירתה של אנגליה והעיר הגדולה ביותר באנגליה.

היסטוריה

אנגליה שומרת בקנאות על העבר שלה וזה ניכר בכל אתר כפר ועיר באנגליה. ניתן למצוא שרידים רומיים בעיר יורק ובעיר באת' ולהתפעל ממעגל האבנים בסטונהנג'. מחזה נפוץ הוא סטודנטים מתרוצצים בכובע וגלימה בערים האוניברסיטאיות העתיקות קיימברידג' ואוקספורד. בטיול לאנגליה תמצאו בכל עיר קתדראלות עתיקות גדולות ומרשימות ומאוד מומלץ למטייל באנגליה לבקר  בקתדראלות המיוחדות של יורק ובאת'. באנגליה טירות, ארמונות ובתי אחוזה ענקיים מוקפים בגנים מטופחים ואם מורשת היסטורית ואדריכלית. מומלץ לבקר בארמונות ובטירות עצמם בשילוב מסלולי הליכה בפארקים רחבי הידיים של כל אחוזה בשילוב פיקניק ופעילויות.

בחלק הצפוני של מרכז אנגליה נמצאות ערי התעשייה הגדולות בירמינגהאם שזכתה לכינוי "סדנת העבודה של העולם" או "עיר אלף המלאכות" ומנצ'סטר שבהם שרידים למהפכה התעשייתית ומרכז הפיתוח של יצרניות הרכב הבריטיות במאה ה – 20. במרכז אנגליה קיימים מוזיאונים פתוחים המשחזרים כיצד נראו החיים בערים הוויקטוריאניות באמצע המאה ה 19 לשימור מורשת המהפכה התעשייתית. במרכז אנגליה נמצאים מוזיאוני רכב עם רכבים קלאסיים לשימור מורשת יצרניות הרכב האנגליות במאה ה 20.

איזה נופים תפגשו בטיול לאנגליה?

הנוף במרכז ובדרום אנגליה מתאפיין בעיקר בגבעות כפריות וציוריות, אבל אלה הופכות בהדרגה להרים של ממש בצפון אנגליה באזור האגמים (Lake District). למעשה האזור ההררי היחידי באנגליה הוא אזור האגמים שהוא גם אחד הפארקים הלאומיים הגדולים באנגליה ובוודאי המפורסם שבהם.

מרכז אנגליה משופעת בתעלות מים רבות ונהרות שסביבם נבנו ערים וכפרים ציוריים כמו האזור הכפרי האנגלי הנקרא קוטסוולדס (CotsWolds).

בחלק הדרום מערבי של אנגליה מחוזות דבון קורנוול ודורסט משופעים בערי נופש לחוף הים הדרום מערבי של אנגליה, קו חוף סלעי ומחורץ היוצר נמלים וכפרי דייגים טבעיים שסביבם ערים וכפרים ציוריים ושפכי נהרות כפיורדים החודרים ללב היבשה.

האזור הכפרי האנגלי (The English Countryside)

האזור הכפרי תופס מקום מיוחד בלב החיים והתרבות האנגלית. ולמרות שהרוב המכריע של הבריטים כיום הם עירוניים, האזור הכפרי נותר עבור רוב האנשים בבריטניה מקום אידיאלי, מקום בו אפשר לחיות ולהירגע. בסופי שבוע וברגעים אחרים של זמן פנוי הבריטים אוהבים לנסוע לאזורים הכפריים והם לא מהססים לעשות זאת מכיוון שהכפר האנגלי יפהפה, מגוון ולעתים קרובות נגיש בקלות מהערים הגדולות. עבור רוב הבריטים, האזור הכפרי הוא בריטניה כפי שהיא אמורה להיות, אזור מלא באתרים היסטוריים, אנדרטאות, אזורים מוגנים, כפרים יפים וציוריים, פאבים עם שולחנות בגינה ונחלים ונהרות זורמים במרכז הכפרים. האזור הכפרי הוא חלק מבריטניה שנראה שהזמן עצר מלכת. לרשימת האזורים הכפריים באנגליה הקליקו כאן.

פארקים לאומיים

אנגליה משופעת בפארקים לאומיים גדולים בעלי נוף שונה ומיוחד. כמעט בכל אזור טיול באנגליה המטייל העצמאי לאנגליה ימצא פארק לאומי גדול עם מגוון פעילויות ספורטיביות מגוונות ופעילויות בחיק הטבע. הפארקים הלאומיים המפורסמים ביותר ושכדאי לכלול בטיול לאנגליה הם: אזור האגמים (Lake District), הגבעות של יורקשייר (Yorkshire Dales) , צפון יורק מור (North York Moors), פיק דיסטריקט (Peak District). בפארקים הלאומיים תגלו נופים מדהימים, חיות בר, אורח חיים, הרפתקאות ופעילויות.

פעילויות

משפחות המטיילות עם ילדים באנגליה וכל מסגרת המטיילת שאוהבת לשלב פעילויות תמצא באנגליה אתרים ופעילויות המתאימים לאופי הטיול שלה. באחד השלבים בשרות מסלול טיול בהתאמה אישית אני מאפשר לכם לבחור ממגוון מאוד גדול של פעילויות אותם אני משלב במסלול הטיול. באנגליה פעילויות רבות כגון מסלולי הליכה בכל הרמות, מסלולי אופניים, שיט באגמים במגוון סירות להשכרה, שחייה, צפייה בחיות בר, צילום, פארקי חבלים אתגריים לכל הגילאים ועוד פעילויות משפחתיות מגבשות.

נהיגה וכבישים

באנגליה נוהגים הפוך מאיתנו בצד שמאל וההגה בצד ימין. כעבור יום או יומיים מתרגלים לנהיגה בכיוון ההפוך ומאוד מומלץ למטייל לאנגליה לטייל עצמאית עם רכב שכור. למרות שקיימת רשת של כבישים מהירים בטיול באנגליה לרוב נוסעים בכבישים כפריים וצרים וזה כל הקסם של אנגליה.

שדות תעופה

לטיול באנגליה אפשר לנחות ולהמריא מאחד משדות התעופה בלונדון או במנצ'סטר וגם שילוב שלהם. ההחלטה תלויה בתשובות לשאלות הבאות: מהם האזורים בהם אתם רוצים לטייל? כמה ימים אתם רוצים לטייל? האם אתם רוצים לכלול מספר ימי טיול בלונדון? האם אתם משלבים טיול באנגליה עם סקוטלנד? תשובות לשאלות אלו ייתכן ויציבו לכם מספר אפשרויות היכן תנחתו ומהיכן תמריאו. שילוב של נחיתה בלונדון וחזרה ממנצ'סטר או להיפך ככל הנראה יהיה כרוך בעמלת החזר הרכב השכור במקום שונה ממקום ההשכרה. כנ"ל במקרה בו תשלבו בטיול את אנגליה וסקוטלנד.

תכנון טיול למטייל לאנגליה

טיול באנגליה עם רכב שכור יהיה בממוצע בין 10 – 14 ימי טיול. מתוך זה לרוב הטיול באנגליה באזורים השונים (ללא לונדון) יהיה בסביבות 8 – 10 ימי טיול ובסוף מסלול הטיול מסיימים עם  3- 4 טיול בלונדון. אפשר גם לטייל באנגליה ללא לונדון בסביבות 5 ימים לאזורים הקרובים יחסית ללונדון כמרכז אנגליה ואזור העיר באת' ולא להרחיק לצפון אנגליה או לחלקים דרומיים מרוחקים. אין חובה לכלול את לונדון והרבה מטיילים באנגליה ללא לונדון כי המטרה היא הטיול לאנגליה וללונדון אפשר לטוס לסוף שבוע כפי שעושים לערים אחרות באירופה.

אנגליה עצמה מאוד גדולה ולפי מספר ימי הטיול תמיד קיימות מספר אפשרויות למסלולים שונים כאשר כל מסלול כזה יכול לשלב 3 עד 4 אזורים שונים ובכל אחד מהם אפשר לבצע טיול כוכב. אופי הטיול באזורים השונים באנגליה מהווה תמהיל מגוון של אזורים עם טבע נטו, אזורים כפריים וערים היסטוריות. למעשה כמעט בכל מסלול טיול לאנגליה רוב הטיול יהיה באזורי טבע ואזוריים כפריים וחלקו הקטן של הטיול בעיר אחת או שתיים לפי אופי הטיול המתאים לכם.

רוצים מסלול טיול לאנגליה?

צרו קשר ונתאים לכם מסלול טיול בהתאמה אישית בשילוב מספר אזורים באנגליה שנתפר במיוחד בשבילכם. אפשרות נוספת, רכישה באתר של מסלולי טיול מפורטים לאנגליה בהמשך דף זה ובאתר.

אזורים באנגליה

מסלולי טיול מפורטים באנגליה

מסלולי טיול שלדיים באנגליה